| MoTaNa6 a întrebat:

Sa comiti o crima este un pacat. Sa vorbesti despre crima nu este.
Sa faci dragoste nu e un pacat. Sa vorbesti despre dragoste este.
De ce?

3 răspunsuri:
| Mik3 a răspuns:

Ai cam gresit un pic, sa faci dragoste este pacat, atunci cand esti casatorit/a nu se considera pacat, dar normal ca ii pacat sa vb despre dragoste cu prieteni, ai prieten/a vb cu ea/el...

| ruxandra1 a răspuns:

Buna MoTaNa6! da sa comitzi o crima este un mare pacat,fapta facuta niciodata nu va fi vindecata,rana in inima ta va ramane mereu deschissa si nu va fi niciodata iertata,ci sa vorbesti despre crima comsia nu este pacat deoarece in sufletul tu ai multe regrete si vrei sa te eliberezi si sa te consolezi asupra faptelor gresite,comunicarea este cea mai buna soluzie! Intra-adevar sa faci dragoste nu este un pacat,fiinda asa este lasat de la Dumnezeu,daca oamenii nu faceu dragoste numai erau mostenitori si lumea se sfarsea! este pacat cand iti bagi joc de dragoste! Si sa vorbesti despre dragoste eu cred ca nu este pacat,vorbind afli mai multe informatzii, nu trebuie sa te izolvezi si sa fi pesimist/a, nerezolvand problema nu reusesti sa treci cu bine prin toate! sa fi mereu optimist/a viataza merge inainte si cu bune si cu rele! Sa lupti pentru ceea ce iti doresti cu adevarat! O zi frumoasa! Ruxandra

| upvpt a răspuns:

"sa faci dragoste" inseamna sa asumi o responsabilitate: ca vine pe lume un bebe. Sa fugi de el omorandu-l e crima, e un pacat dupa cum spui. Sa nu fugi de el, oare ai varsta si starea de a-l creste? Ce-i oferi? De aceea exista casatorie: Dumnezeu binecuvinteaza cand doi oameni se iubesc real si-si iau in serios responsabilitatea unirii lor. daca nu, e cam crima, deci pacat.