| anonim_4396 a întrebat:

Sa ne reintoarcem pentru cateva momente intr-un univers unic:in lumea inocentei, a puritatii sufletesti, minunatul univers al copilariei. Ce simtiti cand ascultati piesa aceasta http://www.youtube.com/watch?v=5ywI71sI8io?

Răspuns Câştigător
| nobody_7406 a răspuns:

Copilaria e cea mai frumoasa perioada din viata unui om! Atunci esti lipsit de griji, responsabilitati si stres. Cand esti copil nu ai nimic pe cap decat sa te joci, sa razi, sa canti, sa te joci iar, sa faci tot ce parintii iti interziclaughing Mi-e foarte dor de copilarie si daca s-ar putea m-as reintoarce oricand in trecut.in momentele cand nu-mi pasa de nimic altceva decat sa descopar lumea.sa cred in basme, zane si feti frumosi, sa-l astept pe mosu` in seara de Craciun, si multe altele. Din pacate tot ce-i frumos trece repede, asa cum si copilaria mea parca a zburat, dar sunt fericita ca am avut o copilarie foarte frumoasa. Acum privesc cu nostalgie in trecut si zambesc...

3 răspunsuri:
| єℓєηα a răspuns:

Sincer... ma face sa ma intorc in anii aceia minunati fara griji... sa ma intorc cu gandul, pentru ca din pacate doar asa ii mai pot aveasad.

Dar asta e cursul vietii si trebuie sa il urmam.
:-

| chelutzul a răspuns:

Ma face sa regret ca am crescut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parere de rau dupa anii frumosi si lipsiti de multe griji ai copilariei, cand in inocenta noastra nu stiam nimic din ce se intampla in jurul nostru, iar vocea Mihaelei Runceanu, jos palaria! mereu ma va fermeca, are ea asa o puritate divina, te face sa plangi, sa simti cantecul cu toata fiinta ta!