| Tobessjd a întrebat:

Sa presupunem că dau la bilingv, mate-info in Galați.Cu media totala 8, 43(și en și media 5-8) nu pot sa dau la Cuza iar la următorul liceu cu media mea și profilul la care vreau se intra cu aproximativ 7.Atunci mă vor repartiza la cel cu 7 chiar daca media mea totala este mult mai mare? Ar trebui sa renunț la bilingv?

Răspuns Câştigător
| EGGc a răspuns:

Nu,poti alege mai multe obtiuni, daca nu intri la prima te duci la a doua.
Chestia e ca majoritatea intra din prima! Si chiar cred ca vei ajunge unde vrei tu (scolile au nevoie de elevi, care nu prea mai sunt). Baftă!