| cinevadenicaieri a întrebat:

Sa va spun povestea mea.Am avut candva, o prietena foarte buna, pe care o consideram ca fiind sora pe care nu am avut-o niciodata.Practic eram o familie, singurul lucru ce ne despartea era faptul ca nu locuiam impreuna.Nu eram tipul de prietene care la scoala sunt cele mai bune prietene, doar pentu a-si ocupa timpul, sau a avea companie, iar in vacante sa nu stim nimic una de alta si 3 luni. Faceam absolut toate lucrurile impreuna, eram ca o familie si ne sprijineam in toate.Pana cand intr-o zi mi-a spus, ca din pacate ea nu mai tine la mine, ceea ce pentru mine a picat ca un traznet.Sa pui suflet pentru om, ca pentru un membru din familia ta si intr-o zi cu zambetul pe buze sa iti zica"regret, nu mai pot tine la tine, sa fi puternica sa treci peste."Imi este ingrozitor de greu sa ma intalnesc cu ea, si sa realizez ca s-ar purta mai frumos si cu un caine, daca ar fi posibil.Nu stiu cum poti sta linistita cand persoana pe care o considerai o sora, sa o vezi plangand si sa iti fie complet indiferent, dar uite ca ea poate.si mi-as dori sa gasesc o explicatie.Nu sunt nici macar suparata, nu pot fi suparata pe un om, ca ce.ca nu ma iubeste? Nu imi doresc sa ma iubeasca un om din obligatie, ci doar am in suflet un mare gol si o mare dezamagire. Daca as fi putut, i-as fi dat si hainele si mancarea mea, si tot, as fi impartit cu ea totul, dar pentru ea acum sunt nimeni.Imi este foarte greu.Cum as putea sa depasesc acest moment, pentru ca imi este groaznic de greu.

3 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

Aaaaaaaa cat ai scr de abia am citit parca sunteti lezbi mrg sa te ajut cauta pe alta si n'o mai baga in seama, in locul tau as fi avut o turma de dr. pe ea, i'as face tot in ciuda ei

| alissu a răspuns:

Stiu cum e...am fost intr-o situatie asemanatoare.Stiu ca este greu dar vei trece peste asta cu ajutorul unei alte prietene care te va asculta si cate chiar te va iubi la fel cum ai iubito tu pe aceasta fiinta ca prietena nu pot sa-i spun straight face. Nu tia fot o prietena buna, meriti mult mai bun decat aceasta fata, uito chiar daca acum este foarte greu, ofera-i indiferenta cum tia aratat si ea tie.Si tine minte va rasari soarele si pe strada ta si sunt sigura ca vei face fata acestei situati :* noroc mult!

| purplexfusion a răspuns:

Discuta cu ea, eventual gaseste-ti o prietena noua sau... vorbeste cu cineva de ex un psiholog

te inteleg si cred ca a fost mega-ultra-super urat ce a facut, oameni din astia din pacate sunt la tot pasul