| NoBigName a întrebat:

TPU!
Voi cum puteti uita o persoana cu care ati stat mult timp impreuna si pe care il/o considerai ca un/o frate/sora pentru tine?

Practic, e dureros, dar sunt curioasa daca ati trecut prin asemenea experiente si ce ati facut.

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Am trecut de multe ori, si nu mai vreau sa trec.
Da, e dureros.
O sa fie greu, dar daca vrei sa uiti acea persoana, tot ce trebuie sa faci este... sa faci ce ai facut si pana acum, si sa eviti cat mai mult acea persoana, sa eviti discutiile lungi cu ea, pozele, facebook-ul ei, tot.
Atata timp cat incerci sa o uiti, si-ti vezi de treburile tale, si chiar daca ai chef sa vorbesti cu ea, sau sa te gandesti la persoana respectiva, si nu o faci, iti gasesti alta ocupatie, ajuta.
Am trecut de multe ori, si muzica nu ajuta mereu, ba chiar de multe ori iti aduce aminte de acea persoana.
Doar... Poarta-te ca si cum acea persoana nu ar mai exista, ca si cum nu ai cunoscut-o.
Daca te porti ca si cum nu ai fi cunoscut-o, te obisnuiesti, nu o sa o uiti, dar nu o sa mai fie atat de dureros sa te gandesti la ea/el.

| RoxanaCC a răspuns:

Te gandesti la momentele in care ti-a gresit si la momentul care v-a facut sa va certati/distantati. Sigur ca nu poti uita asa de pe o zi pe alta dar o sa te ajute sa treci peste mai usor