| MArya12342221 a întrebat:

Sa zicem ca Ana si Dana sunt doua surori si Ana vrea sa se casatoreasca cu Alex, iar Dana cu Andrei, iar Alex si Andrei sunt frati. Este legal?

10 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

De ce n-ar fi? Nu se fac casatorii intre rude de sange, deci e ok.

| beautifulkiss a răspuns:

Buna,adica fetele sunt surori si ei sunt frati intre ei, dar nu rude, deci nu sunt frati intre ei, atunci sigur ca se poate.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
adica 2 frati cu 2 surori? nu, nu este legal.
O zi frumoasa sa aihappy

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Da este legal. Dar nu este bine ca doua surori sa se casatoreasca cu doi frati. Cica ies copii nu stiu cum sau va fi neintelegere in familie.
*-*

| EuAli a răspuns:

Se pot casatori.De ce nu?

| madalinamadu a răspuns:

Doi frat cu doua surori...hmm din cate stiu eu nu, acum depinde si de religia lor.

| FaithGaga a răspuns:

Eu zic ca se poate. happy
Funda? :*

| nicoletta15 a răspuns:

Eu cred ca este legal, de exemplu am in famile ceva de genu surori cu verisori.happy

| Neculae_Robert_1998 a răspuns:

Da..se pot casatorii. doar casatoriile gen Alex este frate cu Ana si vor sa se casatoreasca. (Frate cu sora). nu se poate nu e legal

| IuLiA00012 a răspuns:

Da, cred ca da, de ce nu ar fi legal? Doar iubirea este oarba! happy