| lolaly a întrebat:

Sa zicem ca mi-am pierdut telefonul cu un abonament Vodafone (in decembrie se implinesc cei 2 ani, cand abonamentul expira) daca merg la un magazin Vodafone si spun ca l-am pierdut, ei imi inchid abonamentul? Si dupa asta eu pot trece de exemplu la Orange?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Daca abonamentul a expirat nu mai au treaba cu telefonul pentru ca se considera achitat. Daca il inchizi poti trece oricand pe alta retea.
Dar in situatia asta, daca vrei sa renunti inainte de termen, trebuie sa platesti diferenta din pretul telefonului si inca ceva bani pe langa pentru eventualele facturi.Pe ei nu ii intereseaza daca ti-ai pierdut telefonul, oricum platesti...