| rastaman590100 a întrebat:

Sa zicem. intru la mate-info la cel mai bun liceu din oras. daca imi displace, pot sa ma transfer la alt profil. sa zicem, stiinte sociale sau bilingv? thinking

Răspuns Câştigător
| Firefly a răspuns:

Da, te poti transfera. Te poti transfera la inceputul anului sau dupa primul semestru.
Daca vrei sa te transferi dupa un semestru trebuie sa trimiti o cerere la consiliul scolii si apoi daca iti este aprobata, trebuie sa dai tezele care se dau la profilul la care vrei sa te muti.
De ex: in cazul in care vrei sa te muti la stiinte sociale, trebuie sa dai teza la engleza, istorie/geografie si logica happyDeci, daca vrei sa te transferi trebuie sa stii materia care a fost predata la stiinte-sociale.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, la inceputul anului te duci cu parintii si te poti transfera daca m ai sunt locuri libere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la un liceu bun si un profil bun te poti transfera oriunde

| Stefaniaaa a răspuns:

Nu, din moment ce ai inceput deja studiile nu mai ai cum.