| Archangel_7668 a întrebat:

Sal am 12 ani, 1.45 si 49kg, trebuie sa slabesc si daca da pot merge pe bicicleta si sa ma plimb cu cunoscutii pentru activitate fizica?

3 răspunsuri:
| Valisha18 a răspuns:

Esti mai scunda, dar n-are nimic. Desigur ca e foarte bine daca ai face asta, si am sa-ti recomand ceva: evita untul, salamul, bauturile acidulate, ciocolata, pizza, cipsurile, cartofii prajiti, hamburgerii. Incearca sa mananci rosii cu putina branza, ardei rosu, cereale, lapte, nectar din fructe, si la carne, poti manca cea de curcan. Eu uite cum imi tin dieta: mic dejun, lapte cu cereale, si un iaurt tnuva, daca nu te-ai saturat, o portocala, pranz: rosii, putina branza, o tableta de ciocolata, un iaurt din nou, si un pahar mare de suc de mere. Cina: putina carne de curcan, un iaurt, un ardei rosu, o banana si o tableta de ciocolata. Sper ca ti-am fost de ajutor! Funa? happy

| airam a răspuns:

Ar cam trebui sa slabestistraight face ar trebui sa ai macar 45 de kg, avand in vedere ca ai 1,, 45happy si sa stii ca mersul pe bicicleta este ideal pentru a da jos cateva kghappy dieta la varsta ta nu este deloc indicat sa tii, deoarece esti in plina dezvoltare:*:*

| GoguStrigoi a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti, ai greutatea ideala.