| andrada a întrebat:

Sal
Am venoie de ajutorul vostru. Am foarte mult par pe maini (mai mult decat au colegele mele) si mi-e rusine sa mai port tricouri si asa, iar acum ca se apropie si vara... nu stiu ce sa fac. Plz ceva sfaturi puppy dog eyes
Funda + vot

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Dacă tu vrei să scapi de acest complex, cea mai bună varianta este epilarea. Pentru început este recomandat să mergi la un salon de cosmetică, unde operațiunea este rapidă și nu ai nici măcar timp să spui "au!"
Este o soluție să te faci și singură cu benzi epilatoare, dar există o tehnică:
- benzile se încălzesc între palme pănă când ceara se moaie
- se aplică în sensul creșterii firelor de păr și se presează bine
- se smulg în sens invers creșterii firelor de păr și, atenție banda se smulge paralel cu suprafața epilată, dacă tragi în sus este mai dureros.
Cu timpul capeți dexteritate și nu mai este atât de complicat, dar pentru început, o sedință două la cosmetica sunt recomandate. Să nu încerci cu cremă epilatoare sau cu lama, aceste metode indesesc firul de păr și îi îngroașă rădăcina.
Mari succese și o zi cu zâmbet să ai!

2 răspunsuri:
| dannyfiba a răspuns:

Nu stiu ce sa zic cu epilatu sau ceva de genu asa nu iti recoman datorita faptului ca filele o sa creasca din nou si mai dese si mai vizibile parerea mea consulta un medic el iti poate da cel mai bun sfat

| SuperJesus a răspuns:

Ia in calcul ca-i posibil sa te fi dezvoltat ceva mai repede decat colegele, asta nu-i ceva rau happy Daca te apuci sa te epilezi o sa ai job permanent toata viata (parul epilat si lasat sa creasca chiar si o zi in plus arata horror)...