| anonim_4396 a întrebat:

happy Am si eu o problema.:d
Sunt in clasa a11-a si imi place de un baiat cu un an mai mic >:". Este cu mine in scoala si il vad zilnichee hee Nu am vorbit niciodata cu el.si nu prea stiu cum as putea sa il abordez.thinking Fratele lui s-a transferat la mine in clasa chiar de anul asta, dar nu as apela la el pentru ca nici nu il cunosc inca bine.si sunt si mai timida straight face.
Am mai avut prietenilaughing, nu ii vorba ca nu am mai avut, dar as vrea niste sfaturi. m-am gandit sa ii dau add pe mess, doar ca nu stiu ce am putea vb, avand in vedere faptul ca nici nu ne cunoastem.si cum as putea sa il fac sa inteleaga ca simt cv pentru el?whistling Fara sa ii spun sincer sau chestii din astea directe :d. Multumesc :*

2 răspunsuri:
| serendipity8300 a răspuns:

Poti sa te duci, sa te prezinti si sa-l rogi sa-ti imprumute o carte ca sa repeti pentru testarea initiala. cand i-o duci poti sa-i oferi caietul tau de romana cu comentarii sau ceva de genul ca sa mai ai sansa sa vb cu el si sa pari de treaba.

| BDorin a răspuns:

Pai. cum ai zis si tu, dai add pe mess si vb cu el, chiar daca la inceput deschizi subiecte care nu au nici o legatura cu faptul ca tie iti place de el. Ai putea la inceput sa incepi o conversatie pe teme gen "Locatii" sau pur si simplu sa vorbiti despre ceea ce va place... asa iti vei da si tu seama daca ar fi baiatul potrivit pentru tine.