| AidaAmaranta a întrebat:

SaL.

Care ti se pare cea mai frumoasa culoare de ochi: verde sau albastru? De ce?happy nu vreau sa aud"pentru ca eu am ochi verzi" a fost EX.

big grin vreau sa imi ziceti care e mai frumoasa!

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Albastri. Caci oglindesc in ei cerul.

20 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Verzi:X nu stiu de ce mi se pare mie foarte frumoasa si poate si din faptul ca este cam cea mai rara culoare de ochi, cei mai putini au ochii verzibig grin

| Aηηy a răspuns:

Imi plac ochii negri :X
p. s eu ii am albastri.

| Tourniquet a răspuns:

Ochi albastrii. Chiar daca eu ii am verzi. Imi place pentru ca [virgula] culoarea aceasta de ochi o are mama mea. love struck
Exprima duiosie, afectiune. Ce mai! laughing
A ta care culoare preferata de ochi e?batting eyelashes
P. s : eu am ochi verzi, dar nu imi plac. (decat putin)

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vreau sa spun ca sunt frumosi atat ochii verzi cat si cei albastri, depinde de cata inteligenta, voie buna si bunatate se vede in ei. Mie mi-au placut intotdeauna ochii verzi, care la noi in familie sunt destul de obisnuiti, ca aproape toti avem aceasta culoare de ochi : tata, fratele meu, eu, sotul meu si fiica mea. Imi place ca nuantele de verde se schimba, uneori bat in albastru, alteori in gri, iar daca te imbraci in nuante de galben parca bat intr-o nuanta verde galbui si ochii, ca si ai pisicii. Totusi de multe ori am admirat ochii albastrii ca cerul senin ai unei colege si mi-as fi dorit ca ochii mei sa poata fi atat de adanci si misteriosi ca si cei negri ai mamei mele.

| βσσblėėŝ a răspuns:

amandoua sunt frumoasebig grinmie imi plkae mai mult albastru insa fiecare cu parerea lui:d

| Selena54 a răspuns:

Imi plac mai mult ochii albastri :X. cei verzi imi inspira rautate laughing

Răspuns utilizator avertizat
| emilia a răspuns:

Gusturile nu se discuta, dar cred ca ochii verzi sunt cei mai rari si cei mai frumosi.
P. S Eu am ochii negri.
Multa sanatate *!

| ßεٱßٱٱ a răspuns:

Negrii sunt cei mai frumosi love struck

| Izzﻵ a răspuns:

Sall, sincer eu cred ca varzi deoarece eu ii am albastri si sunt asa sensibilii laughing

| Izzﻵ a răspuns:

Verzi skz *

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Verzi ii ador

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac amandoua culorile...eu ii am si verzi si albastrii mi se schimba in functie de anotimp happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negrii sunt cei mai rari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cei verzi sunt sensibili.laughinghappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochii negri sunt cei mai frumosi.am vazut la o singura persoana si m-au innebunit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De sigur ca albastriD:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mulT imi plac ochii verzy deoarece sunt de acord cu emilia-ei la lumina zilei ar putea parea si albastry putin, iar seara un verde inchis cuceritor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta cea mai frumoasa culoare a ochilor este albastru

| KaTa_1055 a răspuns:

Asta e pentru cei care zic ca ochii negri exista http://www.antipa.ro/stiati_ca_4.php