| alex1811 a întrebat:

Cum as putea spune unei fete ca o plac ca de fiecare dată mă blochez și încep sa vorbesc despre altceva. Ea are 15 si eu la fel. Mam gândit săi fac un desen și săi scriu ceva dar nu știu ce.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Gandeste-te sa-i scrii pe un biletel sentimentele care te framanta dar pe care nu ai curajul sa i le spui prin viu grai.V-a fi mult mai usor si te va scuti de eventualele balbaieli, fastaceli din moment ce altfel nu ai curajul necesar. Bafta.

| neutrino a răspuns:

Cred ca este mai bine sa inviti fata la un suc, unde-i poti spune de frumoasele tale sentimente pe care le ai fata de ea. Daca ai talent la desen, fa-i un portret, asa cum o vezi tu, pe care i-l daruiesti atunci cand o inviti la suc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un desen...ce frumos! Intrebarea este, ce fel de desen? Ar fi mai frumos daca i-ai face portretul, sau un trandafir. OK, ce sa scrii? Pur si simplu, Te plac, Tu ma placi? Dar, daca ii spui ce simti pentru ea in scris, o sa-si cam dea seama ca esti timid, dar nu e nimic rau, ci din contra. A-ti exprima sentimentele prin arta, inseamna sensibilitate si creativitate. Mergi pe aceasta idee.
PS. Sau ai putea sa-i scrii o poezie despre ce simti si despre ea, pe langa desen. Bafta! big grin

| pisto a răspuns:

Nu fa greseala de ai face un desen daca nu te place cu siguranta o sa il arunce si o sa te simti ranit. Daca chiar o placi ar trebui sa i-o spui in fata si daca te respinge poti sa te prefaci ca totul a fost o gluma sau sa iti rogi un prieten sa te ajute sa para o provocarela sau un pariu. sper sa te ajute