| Anonnnnn a întrebat:

Sal.deci,de ce toata lumea zice ca tokio hotel e de emo?:@
1. http://www.youtube.com/watch?v=rEhXAZ3zKHc&feature=relat ed
2. http://www.youtube.com/watch?v=EWpskydz5Y8&feature=relat ed
3.http://www.youtube.com/watch?v=SuXamjQWwvw&feature=relat ed
deci astia ori au cazut de pe bloc, ori sunt prosti:-"
primeste funda cel ce imi explica faza asta.[cu de ce cred oamenii ca th
sunt de emo]

Răspuns Câştigător
| kat2108 a răspuns:

Sa te corectez, toata lumea ZICEA ca sunt emo.
de ce?!
prima oara am avut aceeasi reactia cu a ta, dar mai apoi m-am gandit mai profund.

atunci (in 2008), in Europa, vedete cunoscute nu erau prea multe. Cand s-a auzit de astia de la tokio hotel, romanii au facut ceea ce fac mereu, s-au uitat la aspectul fizic si au pus o eticheta fara sa se gandeasca un pic sau macar sa isi puna un semn de intrebare.
i-au vazut freza lui Bill (solistul) si si-au zis imediat: aaaaa... uite si tu Gigele, astia sunt iemo dăia...
si asa toata Romania le-a pus eticheta de EMO, peste tot, la tv, in ziare, la radio, la scoala, in parcuri toata lumea cand vede cate un copilandru din asta mai de liceu cu un smoc de par pe un ochi, imbracat mai putin-piți sau mai putin-manelist, cu un machiaz epic, si pielea alba imediat sar toate specimele numite „romani" pe el scuipandu-l intre ochi, strigandu-l „iemo" si, in cazuri mai retinute, lovindu-l.
spune-mi si mie ce om normal la cap ar face asa ceva?!
raspuns: nimeni.
asa ca, in opinia mea, romanii nu au nici un fel de scrupule, nu gandesc inainte sa faca ceva si judeca fiecare detaliu, etichetand fiecare detaliu.
dar cam atat despre trecut.
in prezent am observat ca parca toata lumea a uitat de faza aia (cel putin tv-ul, ziarele si radioul) si isi vad de viata lor.
uite inca un motiv pentru care nu ar veni tokio hotel in Romania...
in fine, sper ca ti-am fost de ajutor.
ps: mai bine incetezi sa te mai uiti la emisiunile inregistrate din 2008, sa citesti articole pe net sau orice altceva legat de emo.
nu o sa faci nimic altceva decat sa te enervezi pe mentalitatea romaneasca si sa injuri printre dinti.

cel putin asa am facut eubig grin

2 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Este părerea lor, au alte gusturi.

| Gickanho a răspuns:

Ma lumea crede ca aia sunt emo, pentru ca asa arata si probabil asa sunt
si te poti comvinge ca sunt emo din versuri, da ce au facut mai comercial nu sunt asa sumbre gen automathic, care personal mi-a placut si mie asa ca frate nu e cine stie ce daca asculti, fiecare are si preferinte mai ciudate