| Pastilatu a întrebat:

1) Determinati volumul pe care il ocupa 3 moli de oxigen in: a) conditii normale si b) la 27grade celsius si 2 atmosfere!
2) Ce volum de clor in comditii normale se consuma la obtinerea a 200gr solutie acid clorhidric ( HCl )?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia pune tu mana si iti rezolva temele singur, de ce s ar chinui altii ca tu sa nu iei un 4 de toata frumusetea?

| Pastilatu explică (pentru suntserios):

De fapt este un 2 si nu e frumos. pentru o funda... thinking

| suntserios a răspuns (pentru Pastilatu):

Si mai bine, poate dupa ce iei un doi pui si tu mana pe carte