| Lorena01 a întrebat:

Sal TPU, am o mare problema, am 19 ani si am inceput sa cred ca sunt bi.cand eram mica ma atrageau fete, prin modul in care vorbeau, aratau, gesticulau, eu am fost altfel nu mi-a placut niciodata sa ma comport ca o fata normala. dar in acelasi timp imi placeu si anumiti baieti draguti.acum insa chestiile s-au schimbat dramatic, dupa ce am avut o relatie de 2 ani cu un baiat, m-am indragostit de o fata, o cunosc de ceva timp si pur si simplu o iubesc si mi-as dori sa fiu cu ea enorm.este fina, eleganta, am inceput sa devin foarte trista din cauza asta, pentru ca ea, din cate o cunosc eu este perfect hetero.nu vreau sa o sperii si nici sa o schimb eu sa-i bag prostii in cap. oricum sunt sigura ca va venit odata si odata un baiat adevarat care o va cuceri, daca as sti ca ar accepta sa fie cu mie as fi dispusa sa-mi fac schimbare de sex, insa imi este frica ca ma va parasi dupa.nu am spus nimic parintilor despre asta, ei nu stiu nimic despre mine, nimeni nu stie si nici nu am suficient curaj ca sa spun ceea ce sunt eu cu adevarat.nu stiu ce sa fac, nu stiu ce sa cred despre mine.cum sa reactionez, am inceput sa fiu nefericita dar nevoita sa zambesc atunci cand ma intalnesc cu acea fata, sa o privesc in ochi si sa-mi fie teama ca daca zic ceva gresit nu o sa o mai vad niciodata.sa-mi fie teama de parinti si de familie care au alte asteptari la mine, sa-mi fie teama ca imi pierd prietenii si ca voi fi renegata din familia mea.imi estea teama de mine.gandurile astea ma macina, nu stiu ce sa fac.
Inainte sa am acea relatie cu acel baiat, mi-a placut de o alta fata cu care in timp am pierdut legatura.primul meu sarut a fost cu o fata. daca as putea sti ca acea fata va sta cu mine, m-as gandi serios la transexualitate.insa sunt doar banuieli, nu pot fi sigura si, as face acest lucru doar pentru ea, as vrea sa ma casatoresc cu ea.as vrea sa fie de acord si sa ma accepte, dar cu siguranta nu o va face. din cate reiese din vorbele ei, este perfect hetero, nu se citeste nici ce-a mai mica urma de bi, absolut nimic, suntem bune prietene si atat din punctul ei de vedere, nu as vrea sa o ranesc sau sa o sperii, nici sa ii schimb gandurile si sa o corup.as vrea doar sa stie si sa accepte.

Voi ce sfat imi dati? va rog fara glume tembele, pentru ca eu vorbesc extrem de serios.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Buna,am citit cu atentie si ai dreptate greu de dat un sfat sa stii, mai ales ca niciodata nu ai deschis o discutie cu ea! Nu stii la ce te poti astepta dar e bine totusi sa ii zici orientarea ta sexuala, ar fi un prim pas, sa-i zici ca esti bi asa macar vezi ce zice si cum o simti ca se manifesta! Oricum reactia ei te va determina sa faci un alt pas sau sa te opresti sa nu strici o prietenie! Eu iti tin pumnii si urez multa bafta!

1 răspuns:
| Lorena01 explică:

Superdorex

Multumesc mult pentru incurajari! Mult succes si sarbatori fericite!