| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU. Am o problema cu greutatea, adica nu o prea am, la 1.85 am abia 60 de kg, cel mai ciudat este ca daca ma pun sa mananc calumea i-au in greutate dupa o masa si un kg dar dupa o pauza de 2 ore observ ca dupa acel kilogram acumulat am pierdut 2 kg, este ceva foarte ciudat si nu imi explic de ce se intampla asta plus ca nu fac nu stiu ce efort, ci doar naveta pana la scoala dar din fericire am acasa haltere si un aparat multifunctional si o banda pentru alergat. Deci as dori retete de mancare sau o metoda sa iau in greutate mai rapid si eficient caci am cautat pe net dar fara rezultate... deja de 3-4 luni bune nu pot sa am mai mult de 60 de kg si incep sa-mi fac griji.

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Dimineata dupa ce iti faci nevoile este recomandat sa te cantaresti, nu dupa fiecare masa, E destul de greu sa te ingrasi daca asa a fost pana acum, mie mi se intampla la fel oricat as manca nu sar de 61 de kg.