| gabytofan a întrebat:

Sal TPU. Am scapat in apa un telefon luat la abonament de la Orange,nu mai merge, daca il duc la ei mi-l schimba sau ceva? inca platesc abonament. FUNDA

Răspuns Câştigător
| NaneSchizophrenia a răspuns:

Il duci la magazinul de la care l-ai cumparat cu contractul, buletinul eventual, si ii rogi sa il repare, explicand ce ai patit, nu-ti va lua nici un ban deoarece ai contract si, si abonament.
Bafta! Funda?big grin

| suntserios a răspuns (pentru NaneSchizophrenia):

Poate sa aiba si mama contractului si abonamentului nu ii repara nimeni telefonul gratis daca l a scapat in apa

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ti-l repara in garantie.Deoarece este din vina ta.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa mergi cu telefonul, impreuna cu factura si certificatul de garantie, intr-un magazin Orange Shop pentru trimiterea acestuia in Service Orange.

Cu prietenie,
Orange Helper

| RareşTPUro a răspuns:

Pai in mod normal este in garantie, ar trebui sa to-l schimbe.