| Anonim1842 a întrebat:

As dori niste sfaturi despre ce as putea face ca sa cuceresc o fata de care imi place.Nu ma cunoaste dar o vad pe fiecare dimineata in statia de autobuz(ca sa ajungem la liceu ca e putin mai departe) si as dori sa fiu cu ea dar problema e ca nu stiu cum sa ma bag in seama cu ea atata timp cat nu ma cunoaste sunt practic un strain pentru ea.Mi se pare putin cam ciudat sa ma duc la ea si sa ii spun buna si dupa sa o intreb anumite chestii.Ar fi ceva gen: cine e asta si de ce vorbeste cu mine?
Ce as putea face ca sa ma bag in seama cu ea si cum sa fac ca pe parcurs sa o fac sa ma placa si sa fie iubita mea? Chiar nu stiu si am nevoie de un sfat voi cum ati proceda?

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Incearca sa afli cum o cheama macar o gasesti pe Facebook sa nu fie chiar asa greu sau vorbesti cu ea sau incearca oarecum sa lipesti de ea si sa iti ceri scuze doar sa poti incepe o discutie

| petitconseil a răspuns:

Deci invatati la acelasi liceu? Ai putea ruga un coleg mai curajos sa ii spuna despre tine ca ai vrea sa o cunosti.In functie de raspunsul ei, vei sti ce vei avea de facut in continuare.Succes.

| 120592 a răspuns:

Te apropi de ea si îi spui:Bună, știu ca nu ma cunoști dar eu te vad în fiecare zi. Eu sunt... Și dupa ce va împrieteni va trebui sa o faci sa aiba incredere in tine si sa incerci sa o ajuti si sa ii arati ca îți pasa de ea. Apoi îi ceri nr. de telefon, vorbit pe mesaje(da sa nu o înebunești)