| Walter09 a întrebat:

Sal TPU. eu sunt in clasa a 7 trec a 8 a. si la anul as vrea sa dau la un liceu de actorie. m-ar interesa Dinu lipatti Bucuresti dar eu sunt din bacau. imi puteti spune daca stiti cat se plateste la camin + mancare etc. cu ce medie de intra. ce probe se dau. etc.. eu am avut media de regula peste 9 50. in clasa a 5 am avut 9, 89 in clasa a 6 9, 64 si in clasa a 7 9, 75. funda

Răspuns Câştigător
| AlexandraSp a răspuns:

Buna! Si eu sunt trec pe a 8-a si de mult aveam in gand sa urmez si eu acest liceu.Stiu ca la camin se plateste 60 lei pe luna plus costul meselor care este optional.Admiterea la clasa de Actorie se face pe baza unei probe de aptitudini ( monolog, povestire, poezie, spontaneitate). Admiterea la secţia instrumentală se face pe baza unei probe de aptitudini de teorie muzicală în funcţie de specializarea aleasă ( o piesa pregătită şi o piesă la prima vedere).Cu ce medie se intra nu stiu pentru ca e diferit in fiecare an, dar poti intra aici pentru mai multe detalii http://www.colegiuldinulipatti.net63.net/index.php
sau http://www.viatadeliceu.ro/licee/liceul-de-muzica-dinu-lipatti/
Sper ca te-am ajutat. Multa bafta!