| Mihai198 a întrebat:

Sal TPU vreau si eu sa-mi fac upgrade de la windows 7 la Windows 8, dar nu stiu daca se poate si in orice caz am nevoie de o cheie pentru upgrade.
Daca se poate va rog frumos sa mi-a dati si mie plssssssss.
Dau funda + vot.
ps Laptopul meu nu are touch-screen.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ai nevoie de o cheie pentru upgrade mokka? Windows-ul tau este original? Daca da, atunci vezi aici pasa cu pas
http://www.arena4it.ro/windows-8-doar-13-techbu-com-ne-spune-cum/
Bafta!

| Mihai198 explică (pentru neluL):

Dac imi bag windows 8 Pro trebuie sa am ecran tactil neaparat. nu merge si cu mouse normal?

| neluL a răspuns (pentru Mihai198):

Nu trebuie sa ai ecran tactil!

| Mihai198 explică (pentru neluL):

Mersi da din intamplare nai vreo cheie mokka pentru upgrade?

| neluL a răspuns (pentru Mihai198):

N-am! Nu gasesti, se foloseste doar o singura data.

| Mihai198 explică (pentru neluL):

Dar daca il iau """""piratat" sa zicem, risc sa mi se buseasca pc-ul?

| neluL a răspuns (pentru Mihai198):

Daca il iei piratat din surse sigure atunci nu este nici o problema. Atentie insa sa ai si loader la el (activator) Pc-ul nu pateste nimic.

| Mihai198 explică (pentru neluL):

Cei ala loader?...ce zici de the piarate bay, merge?[(daca da, da-mi un link te rog ca am cautat dar nu stiu ca sa-i dau la search),(iar daca u imi recomanzi unul mai bun da-mi si link te rog)]...
plssssssssss...

| neluL a răspuns (pentru Mihai198):

Loader inseamna activator si nu iti pot da link pentru ca este interzisa pirateria pe TPU.Inca ceva, eu nu folosesc torr3nti. Lasa un mesaj privat pentru detalii.

| Mihai198 explică (pentru neluL):

La windows 8 e obligatoriu sa ai net sau poate functiona si fara internet?

| neluL a răspuns (pentru Mihai198):

La toate sistemele de operare iti trebuie internet daca vrei sa navighezi in browser.

| Mihai198 explică (pentru neluL):

Ma refer la windows daca merge el sa func fara net.

| neluL a răspuns (pentru Mihai198):

Sistemul de operare functioneaza fara net.

| Mihai198 explică (pentru neluL):

Mersi da acu imi zice ca nu se poate sal activeze, dc?
file:///C:/Users/Myhay/Desktop/Untitled.png

| neluL a răspuns (pentru Mihai198):

Explica ce ai facut si cum ai facut! Ti-am dat eu link de download? Nu mai tin minte!

| Mihai198 explică (pentru neluL):

Mi-ai dat da trebuia sa downloadez tone de chestii si im lua mai mult de o zi ca nu aveam cont premium silam luat de pe alt site si sa upgradat perfect si dupa ce l-am instalat mi-a cerut din nou cheia, i-am bagat-o si facea erori cheia, iar pe urma am luat un crack, l-am instalat, da tot imi zica ca trebuie sa-l activez.

dc?

| neluL a răspuns (pentru Mihai198):

Nu era bun crackul! Cauta unul mai nou.

| Mihai198 explică (pentru neluL):

Am cautat ogroaza si toate linkurile ba ma duceau pe acelasi site, ba trebuia sa iau si windowsul... nu stii u de unde sa fac rost de unul?

| neluL a răspuns (pentru Mihai198):

Iti dau un pm cu 4 activatoare.