| SteauaROsie a întrebat:

Sal,
trageti si voi o concluzie de aici.

am fost combinat cu o colega de-a mea,

de curand m am despartit de ea,
adica in vacanta(de sarbatori)

i am zis :
totul intre noi s a terminat:
ea:bine, ok

credea ca poate e vreo gluma de-a mea.
in fine.

cand ne am intalnit dupa vacanta.

eu am tras cu coada ochiului dupa ea.
si am observat, ca tot timpul ma privea lung, ma cauta cu privirea, era parca stresata

a incercat sa se bage in seama cu mine, am ignorat o,

nu am bagat o in seama de cateva ori.
si ea s a enervat de atunci...

a inceput sa mi vorbeasca rastit, mai tot timpul.

pentru ca vorbea asa cu mine.
m am si certat cu ea.
apoi a inceput sa ma vorbeasca, pe la spate, se dadea la cel mai bun prieten al meu,
numai ca sa ma faca gelos, sa mi vada reactia,

pe mine nu prea ma interesa ce face.

dupa o saptamana de ciondaneli, mi a trimis niste mesaje.

se baga in seama cu niste chestii aiurea,

i am zis de mai multe ori, sa mi stearga numarul de telefon,

dar nu m a inteles.

pe la urma am lasat de la mine.
intr o seara m a sunat, si mi a propus sa ma duc pe la ea pe acasa, sa stam de vorba.

eu :nu am zis
nici "da" nici "nu"
a ramas cu semnul?
apoi mi a trimis un mesaj in care mi a zis:
"ca inca mai tine la mine, mai simte ceva pentru mine"

acum vreo 2 zile, m am dus sa ma intalnesc cu ea, ca sa i dau ceva cei apartine,
cand m am intalnit cu ea, era cam vesela, jucausa vroia sa ma ia in brate, sa ma atinga,
eu nu prea aveam chef de chestii de alea,

cand sa plec de la ea, parea cam nervoasa, pe nepasarea mea,

mi a zis, ca" mai vorbim, cand ne mai intalnim"

totusi cand am ajuns acasa i am trimis un mesaj prin care i am zis:
"e ceva neinregula cu mine, trebuie sa vorbim"
ea curioasa, m a sunat si m a intrebat ce i cu mine, ce s a intamplat,

i am explicat, ca trec printr o perioada grea, sunt deprimat, nu am nimic cu ea, doar ca sunt cu moralul la pamant,

nu stiu, daca m a inteles.

daca as stii ca fata tine la mine, si nu se joaca cu mine
m as impaca cu ea.

voi ce credeti din toata povestea asta?

3 răspunsuri:
| BeYourOwnMaster a răspuns:

Iti dai seama km ai facut-o sa se simta dupa chestiile alea reci nu? Sper ca realizezi.Sincer nu stiu ce e ca voi.Frate,daca nu mai vroiai sa vb ca ea trebuia sa ii expici ca sa inteleaga si ea.Si dupa intrebarea ta as intelege ca si u ai mai vrea sa fii ca ea dar tie frica ca te ia la baza doar.Deci vorbeste odata ca ea ca de la persoana matura la pers matura ca nu cred ca e asa de proatsa sa nu inteleaga.Anyway...baftaahappy

| Alyinna a răspuns:

Parerea mea...
Trebuie sa te impaci cu ea...
Daca nu te iubea nu cred ca iti mai trimitea sms-uri "ca tine la tine etc..."
Daca nu te iubea nu iti mai zicea nimic si ramaneasti decat amici, colegi, prieteni big grin
Eu zic sa va impacati kiss

Bafta!
Si sper ca te.am ajutat intr-un fel...big grin

| mariana22_7104 a răspuns:

Eu una zic ca fata tine la tine daca nu a renuntat sa te caute. sa te sune sa vb cu tine si a facut tot posibilul sa va intalniti eu zic sa o ierti si sa va inpacati parerea mea. si eu am patit asa ca ea doar ca eu nu am facut cea facut ea adica sal caut si sa vb cu el