| smartgirl a întrebat:

Sall all TPU am o mică/mare problema. Prietenia adevarata dintre mine si o fata care imi este ca si o sora(nu e dar asa o consider eu), e pe cale sa se destrame sad de ce? paii in ultimul timp lipsa comunicarii a disparut. Cand incerc sa vorbesc cu ea nu prea reusesc ba am senzatia ca ma ignora crying si m-am indepartat chiar mult de ea. Dar nu e vina mea, totusi eu incerc sa fac tot posibilul dar daca ea nu ma baga in seama...se pare ca atunci cand avea nevoie de ajutorul meu ma baga in seama si acum. E prea ocupata cu "iubitul ei " (care-si bate joc de ea, ba chiar ia si zis dar ea vrea sa fie oarba, oricum asta-i alta poveste) si se pare ca acum si a mai facut o prietena care o ajuta foarte mult si chiar ma bucura pentru ca si eu am prieteni care ma ajuta* dar datorita "iubitului" ei si noii ei "prietene" relatia noastra s-a racit. Crede-ti ca mai exista vreo cale sa ne apropiem? daca da, care? Sincer nu mai avem lucruri in comun, eu mai vreau sa vorbesc cu ea dar ea... Credeti ca asta trebuia sa se intample la un moment dat*? Eu ii dau numai sfaturi de bine si chestii nu stiu cat o intereseaza dar incep sa cred ca mai bine nu ii le mai dau deoarece in ultimul timp ii spuneam sa faca anumite chestii bune ca sa-i fie bine, daca vrea si ea se indeparteaza de bine >si cand o sa cititi si PS-ul o sa va ganditi probabil "aaa paii normal" si chestii din astea. Nustiu ce as putea sa fac. Mz daca ati citit tot, dau fundita :X a si nu in ultimul rand Ps: nu o cunosc in realitate e prietena prin pc adica in virtual dar noi chiar eram prietene de nedespartit! va roog sa ma credeti.(nici iubitul ei nu e in realitate dar cand intra pe comp prefera sa-si petreaca timpul cu el si asa intra foarte. rar eu nu zic dar asta nu inseamna ca nu poate sa isi fac 30 de minute pe zi pentru mine dupa ce ca am ajutat-o atat crying ) mai multe detalii nu pot sa va dau *cum si de ce sau ce problemae are *si oricum cred ca vam plictisit laughing please h e l p me!

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Pff...asta nu e prietenie oh go on cine stie ce zice pe net si face altceva in realitate... daca nu vrei sa renunti deloc la preitenia asta vorbeste cu ea si spune-i ce te deranjaza, daca intelege bine daca nu da-o ***ca gasesti alte prieteneoh go on oricum ai sa vezi ca va "veni"la tine cand va avea nevoieoh go on sfatul meu e sa o tratezi cum te trateaza ea si daca se simte o sa regrete, si gaseste-ti si tu prieteni in realitate ca e mai bine pentru tinehappy Bafta kiss

| No a răspuns:

Daca nu se va intoarce la tine curand si nu te va baga in seama decat atunci cand va avea ea ajutor, inseamna ca nu iti este prietena adevarata... ca mai mult te-a folosit. straight face

P.S. si mie mi s-a intamplat la fel si stiu cum este.se preface ca sunteti cele mai bune prietene.si in rest se intampla exact cum ti s-a intamplat si tie. Oricum, daca esti convinsa ca nu iti este o prietena adevarata care stie sa te pretuiasca si care iti e mereu alaturi, atunci BAFTA in gasirea unei noi si frumoase prietenii!winking

...si uneori ( si spun tot din experienta ). oamenii cunoscuti de pe net. oricat de buni ti se par la prima vedere, nu sunt de prea mare incredere straight face