| Iulian03 a întrebat:

De câțiva ani incerc sa imi fac o prietena dar se pare ca nicio fata nu ma baga in seama atunci cand ii scriu pe Facebook. Care credeti ca e motivul?

Răspuns Apreciat de Editori
| Bibi69c a răspuns:

Nu contează cum arați, o fata care știe ce vrea nu o sa pună preț pe aspectul tău fizic.Conteaza cel mai mult cum ii vorbești, dacă te întâlnești cu ea cum te porți.Si sa vadă ca îți dorești ceva serios. Spre exemplu, nu fi foarte sufocant dar nici indiferent.Da-i atenție cât sa simtă ca îți pasa de ea. Apoi vorbește-i frumos, fără cuvinte urate, ascult-o, ce ii place, ce nu ii place, amintiri din copilăria ei, fetelor le place sa fie ascultate.Nu începe din prima zi cu iubirea mea viața mea, astea vin natural cu timpul. O poți alinta și dacă ii spui pe nume intr-un anume fel.
Apoi, dacă te întâlnești cu ea, poarta-te frumos și nu doar atunci, ci întotdeauna.In ziua de azi sunt rari băieții care știu sa se poarte. Ofera-i ceva mic, poate neînsemnat pentru tine atunci când o întâlnești prima data, dar dacă este o fata simpla o sa aprecieze enorm. Apropie-te de ea, spune-i ca vrei sa ii cunoști părinții, asta ii oferă ei siguranța.
Sper ca te-am ajutat! Mult succes!

| RAY a răspuns:

Asta e o mare vrajeala a fetelor, in realitate 20% din studenți fac sex cu 80% din fete

| ForeverAlone97 a răspuns:

Lasa-ne cu aberatiile. Cum sa nu conteze cum arati? Aspectul fizic primeaza intotdeauna, toate lumea pune pret pe fizic, suntem fiinte vizuale, nu supranaturale sa vedem suflete.

| alexalx1234 a răspuns:

Toate fetele abereaza, nu doar ea. Tot aud de la ele ca fizicul nu conteaza, dar toti fostii lor aratau foarte bine si aveau bani.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Ai mare dreptate.

| RAY a răspuns:

Fetele nici nu trebuie luate in serios, ele sunt ipocrite, mincinoase, false genetic, eu spun sa vedem realitatea, sunt rare cupluri in care ea e frumoasa el urat in principiu ala e bogat

| RAY a răspuns:

A primit fundița si moneda, cum se promovează ipocrizia,ma simt scârbit de astfel de persoane care joaca teatru cu fiecare ocazie si poarta tot felul de masti, uite asa astia manipulează omul prost, gandeste pozitiv, te ploaie in cap, nu fa nimic ca te stresezi, ai diabet gr1 nu iti face griji baga dulciuri,gandirea pozitiva e insulina ta, si aici nu contează cum arati ca fetele frumoase stau numa cu urati de asta exista pers populare ca nu conteaza fizicul, nu te du la sala baga shaorma in tine ca na fizicul nu conteaza, numai vb de igiena, de ce nu este dating ul fara poza ca na fizicul nu contează, e o ipocrizie ma in lumea asta fantastica

| ForeverAlone97 a răspuns:

Si pe mine ma scarbeste sincer ipocrizia fetelor astora care sustin ca fizicul nu conteaza. Daca fizicul nu conta pe bune, atunci aveam si noi astia forever alone partenere.

10 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Tu singur iti dai raspunsul prin ceea ce ai postat acum la profil adica ai... purici!

| RAY a răspuns:

Aspectul fizic + obsesia ta,o fata simte cand un baiat e obsedat sexual,daca ii vb despre sex,normal ca iti spune pa,cred ca dai msj numai la alea frumoase, cum fac toti, pe tik tok fetele uratele sunt injurate, iar ei sunt urati, prea multe pretenții au baieti vs fizicul lor, fetele au si ele pretenții, daca ar fi selectie naturala vreo 70% din noi am fii virgini, pe viitor barbati si femeile vor fii mai frumosi, trebuie lasat cum vrea natura, fizicul tau este reflecția genelor tale, eu as recomanda castrarea nu sa plangem ca nu avem iubita sau jignirea fetelor, castrarea te face sa numai simti atractie si sa te focusezi pe cariera

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Un raspuns sincer. Bravo.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate pozele de la profilul tau nu sunt atragatoare... ori poate nu esti suficient de politicos, in scris.

| Drimmero a răspuns:

"De câțiva ani incerc sa imi fac o prietena" Asta imi aminteste de Ciprian ala care a fost facut personaj la in puii mei cu ''Vreau sa-mi fac o prietena si nu gasesc, toate fetele sa apeleze la mine".

Motivul/motivele? In primul rand profilul in sine, sa te vada direct ce statut ai, cum arati, logic ca fizicul conteaza prima data, e poarta. Apoi felul in care le abordezi, ce le scrii, cum scrii, multe din ele sunt satule cel mai probabil de cate mesaje primesc zilnic, asta din cauza ca ar arata bine sau pur si simplu unii au asta in reflex sa scrie oricui ''cf fa frumoas-o de nu te iubi 'si d-astea. Deci motivele ar fi profilul tau care ar include pozele, statutul, cum arati, ce scrii, cum scrii. Nu trebuie sa fii un Brad Pitt ca sa agati si sa-ti raspunda, iti trebuie acel ceva in multe cazuri. Eu zic ca mai bine renunti la a scrie pe Facebook la a renunta la obsesia asta pentru gagici, fa-ti o viata si axeaza-te pe ea, n-am inteles niciodata de ce e atat de important sa fugi dupa relatii cand ele de obicei vin de la sine.

| SilentRain a răspuns:

Poza de la profil

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu arati suficient de bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca ii scrii pe Facebookrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrii unor straine pe Facebook, la ce te astepti? Probabil fetele acelea mai primesc mesaje si de la alti baieti. Poate unele nici nu verifica mesajele. Poate au impresia ca esti vreun cont fake. Pe unele nu le intereseaza sa aiba relatii online sau sunt deja luate. Motive sunt multe.

| Iulian03 explică (pentru anonim_4396):

Am scris si catorva pe care le cunosc, mi-am luat block si de la o fata pe care o stiam de vreo 12 ani de zile

| RAY a răspuns (pentru Iulian03):

Gusti vb aiurea,nu conteaza ca esti necunoscut egal,conteaza cum arati,de ce fac uni operati,merg la sala ca na fizicul nu conteaza, citeste si efectul hallo, aia frumosi de mici copii sunt avantaji si bebelisi plac pers frumoase, daca iti cumperi cv nu cumperi si sa stea bine pe tine sau sa iti placa, estica exista de cand e omul inclusiv la animale, un motan urat nu are urmasi unu frumos da

| anonim_4396 a răspuns (pentru Iulian03):

Nasol.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Iulian03):

Gusti nu "vb" aiurea. Sunt destule fete care nu te-ar baga in seama pentru ca nu te cunosc. Chiar era o tipa care a scris pe story mai demult "de ce sa raspund la mesaje daca nu castig nimic?" Deci sunt destule care sunt setate sa NU raspunda niciodata la mesaje.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Iulian03):

Si eu mi-am luat block de la niste fete pe care le stiam din copilarie. Una din ele si-a pus pestele sa ma ameninte prin mesaje.

| bymhyt a răspuns:

Exact la fel este si la mine

| itsbritney a răspuns:

Pozele sa fie mai recente și decente
și felul cum o abordezi sa fie unul natural