| anonim_4396 a întrebat:

Sall! Am 11 ani si imi place de o >fatalove struck:"kiss, si nu stiu cum sa fac sa fiu impreuna cu ea, mie mi se pare ca e cam materialista si nu cred ca ma place si e doar cu un an mai mik de cat mine, dar o fata a spus ca si-a dat seama ca o plac si ca ia cica ma place, dar nu mai stiu ce sa cred, cum fac sa ma placa si sa fim impreuna?
As dori sfaturi de la toata lumea in special de la cei care au/au avut o prietena
Vreau si ff multe sfaturi de la fete
Plzzzzzzzzzz, vreau raspunsuri!

14 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

rolling on the floor) esti cam mic pentru o relatie, nu crezi?happy

| andreeutzaa a răspuns:

Pai in primul rand sunteti mici.La 10 ani, nu prea cred ca o fata poate sa fie foarte materialista.Acum daca aceea fata ti-a zis ca ea te place de ce nu incerci sa o intrebi ca sa fie cu tine? Noi fetele,in privinta asta avem un mare orgoliu si nu o sa facem aproape niciodata primul pas deci ar trebui sa incerci sa te misti tu.Da-i atentie,fii mereu langa ea,zambeste fi amuzant si sa fi un baiat finut, nu unul din aia care se dau mare in fata fetelor pentru a le arata ca sunt ei cine stie cine, pentru ca nu ne plac.Dar cea mai buna solutie este sa o intrebi.Adica,ai avut o conferma, incearca. Daca merge rau, vor veni si alte fete don t worryhappy

| Zoet a răspuns:

La 11 ani vrei sa incepi cu dragostea?
Nu crezi ca e cam devreme?
Adica, cel putin, aceasta este parerea mea...

Dar ai grija.

| dulcykaLy a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbesti cu ea. Sa ii spui ca tie iti place de ea, sa o intrebi daca are si ea vreun sentiment pentru tine. iar daca ii place de tine, propune-i sa fiti impreuna. Daca va zice ca nu ii place de tine, asta e, macar stii ca ai incercat. ramaneti amici!

| Ayna a răspuns:

Sun-o si cheam-o la o cafea!
Daca acceapta, ai sanse si ii placi.
Daca gaseste motive, incearca sa atragi atentia altei fete.Sunt multe fete frumoasa.
p.s: daca iti spune ca nu poate dintr-un oarecare motiv,mai incearca peste citeva zile o data. Poate intr-adevar sa fie ocupata. Daca si a doua oare iti refuza,intreab-o cind va fi libera!
Daca propune o zi anume, e bine.
Daca iti zice ca nu stie, las-o in pace.
Bafta!

| zzi988 a răspuns:

Bobo de unde esti? Asta e curiozitatea mea asa pai sa stii ca ama vut cativa pr ei au fost draguti cu mine daci asa sa fii si tu cu ea faptul ca e materialista e un lucru ffff rau succes la cucerire

| BoboOne a răspuns:

Zzi988 sunt din Tecuci si fata care o plac imi zice Bobo

| BoboOne a răspuns:

Sunt din Tecuci si fata care o plac imi zice Bobo
Ia mi-a pus aceasta porecla si chiar imi place, dar cred ca acum ma place o fata care ii frumusika dar chiar nu mai stiu ce sa mai fac pentru ca ieu o plac pe fata despre care am vorbit in intrebare

| BoboOne a răspuns:

Primeste funda cel mai bun raspuns si folositor!

| BoboOne a răspuns:

Cel mai nasol lucru este ca ea il place pe alt baiat care imi este si prieten si el a spus ca sa nu-mi fac griji ca nu vrea sa fie cu ea, dar nu m-a facut fericit chiar daca el nu va fi cu ea si m-am intristat ca il place mult
Ea i-a spus unei prietene iar ea la chemat pe alcel baiat si i-a spus la ureche ca vrea sa fie cu el acea fata dar el a spus ca nu vrea
Romaniarules sa stii ca sunt cam tot timpul acum pe langa ea, ii dau atentie, o fac sa rada, ba chiar am invatat-o sa meara pe skateboard ce cred ca acest lucru va amuza dar i-am acordat atentie si am avut grija sa nu cada de pe skadeboard si am tinuto de maini ca sa nu cada un lucru care imi facea inima sa creasca!

| BoboOne a răspuns:

Si am uitat sa spun ca mereu caut sa vb cu ea pe mass

| BoboOne a răspuns:

Fratilor nu-mi mai dati si mie nici un sfat?

| BoboOne a răspuns:

Caz inchis, nu ma place din nefericire...nu mai vreau nici un sfat si daca dati, dati de geaba

| bumbumbum555 a răspuns:

Buna (sunt fata apropo)!
Daca tu chiar o placi, cheam-o langa tine intr-un moment bun (da, exact, trebuie sa gasesti un moment bun) si spune-i ce simti.De exemplu:
-Trebuie sa iti spun ceva foarte important:uite, de la un timp am inceput sa am sentimente pentru tine si chiar imi placi.Am auzit ca si tu ma placi.
Daca zice DA, atunci o intrebi daca vrea sa fie cu tine, daca nu, puteti fii doar amici.
Sper ca te-am ajutat, cu placere!
Bye!