| DarkStormRoby a întrebat:

Sall am 17 ani ma numesc roby (sunt boiat) si au inceput sa-mi iasa cosurii cum pot scapa de ele fara creme sa am riduri mi rusine sa ies afara asa Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| patriciaxd a răspuns:

Buna roby!
te anunt cu dezamagire ca nu stiu cum se trateaza chestia asta la specia 'boiat'
nici in cazul in care esti fiinta umana (Asa cum banuiesc) nu prea exista metode pentru 'cosurii'... daca totusi te referi la acnee atunci e ceva mai simplu.
cosurile se formeaza din cauza punctelor negre in general. tot ce ai tu de facut e sa iti cureti zilnic foarte bine fata. totusi e normal pentru varsta ta... si cel mai probabil cosurile nu vor disparea asa usor.
uite alte sfaturi utile si la indemana.
-rade (pe razatoare, evident) coaja de la o portocala si pune-o pe fata. o sa te usture dar te sfatuiesc sa rezisti pentru. ca da roade.
- mai inceraca cu zeama de lamaie
- o alta metoda cat de cat buna e sa stai in aburul de la ceaiul de musetel (cu fata, evident)

evident e nevoie de timp, atentie si rabdare

2 răspunsuri:
| CrYsS34532 a răspuns:

Buna
Exista o metoda pe care o stim cu totii. Nu creme si altele

Pa

| mihai2k a răspuns:

Pune pe cineva sa ti le stoarca (dar eu zic ca tot cremele sunt cele mai bune numai din astea foloseam cand aveam 13-14 ani)