| postpusul a întrebat:

Sall am 8 baterii alkaline tip C de 1, 5V care le folosesc la un sistem audio portabil pentru ipod, dar care merge si la priza. ma intrebam daca dupa ce se descarca bateriile le mai pot incarca odata? daca stii primiti funda!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Daca sunt baterii normale nu le mai poti incarca! Eventual poti sa le arunci dupa ce se descarca! Bateriile care se incarca se numesc Acumulatori si scrie pe ele ''rechargeable''. Bafta!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să scrie reâncărcabile pe ele...