| nuseu a întrebat:

Sall am intrat la un liceu pot sa ma transfer la altul la inceputul anului scolar? dau funda cui ma lamureste

4 răspunsuri:
| nuseu explică:

Lamuriti-ma adorTPU zice una miranndda zice altceva nu stiu ce sa cred

| AprilSundayMorning a răspuns (pentru nuseu):

AdorTPU are dreptate, te poti muta numai din al doilea semestru

| Stassy a răspuns:

Da desigur. Oricand.
Eu am unu' care la mijloc de semestru s'o mutat la alta scoala.

| AdorTPU a răspuns:

Buna!
Din pacate nu se poate.In regulamentul dat de Ministerul Educatiei scrie ca te poti muta cel mai devreme in semestrul al doilea.Si nu cred ca se pot face exceptii.Eu trec acum in a X a si la noi in liceu nu au venit pusti noi din primul semestru.Iar mutarea trebuie aprobata de directorul/directoarea liceului actual.Si pentru asta iti trebuie un motiv bun de transfer.Deci asteapta putin.Fa primul semestru unde esti si poate chiar o sa-ti placa.Iar daca vrei sa te muti roaga-te sa fie locuri libere.Si nu uita ca trebuie sa dai diferente daca te muti la alt profil.