| anonim_4396 a întrebat:

Sall...Am o intrebare... Mi'a fost confiscata o minge de fotbal destul de scumpa de profesorul de sport in ora de educatie fizica (dar el a chemat baietii afara sa ne jucam cu mingea) si un baiat a dat mingea peste gard si a lovit o masina.Profesorul a luat-o si a zis ca nu ne'o mai da inapoi.Peste cateva zile a venit parintele si a cerut mingea si a zis ca nu o mai da inapoi. Ce este de facut? Nu mi se pare corect!

2 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Se poate speria putin profesorul cu politia.Se poate merge la politie si se spune patania.Din moment ce colegii sunt de partea ta, si mai ales, nu avea ce sa sechestreze el bunul unui elev.Asta e deja furt...Du-te la politistul de sector cu unul dintre parinti si spune-le ce s-a intamplat. Daca era un telefon,ziceai,dar era o minge, in timpul orei de sport, cu mingea.Si de spargeai un geam, care e problema? Nu inseamna ca trebuie sa confiscam tot.

| pinkystyleツ a răspuns:

Du-te frate la directoare asta e nebun? E imposibil sa nu ti- dea! bAFFta! funda?:*