| ReVeRs a întrebat:

Sall am primit cadou un caine rasa pitbull (are 1 luna) dar stiu ca aceasta rasa este foarte agresiva imi este un pic teama sa nu fie si cu mine agresiv (asta cand creste). Deci ce parere aveti daca il cresc de pe acum se va da sa ma muste cand va creste?

6 răspunsuri:
| MrSoapte a răspuns:

Cainele, il iubeste maxim pe cel care-l hraneste! Plus ca...este mic si, il poti dresa! Nu-ti face griji din pct asta de vedere!

| RoseAndBiia a răspuns:

Cainii din rasa pitbull sunt foarte iubitori, dar trebuie sa-i oferi multa iubire si sa nu fi agresiv.
http://www.youtube.com/watch?v=_Nr2ObWODm0

| CriiSTiina a răspuns:

Si eu am un pitbull dew 6 luni si nu este deloc agresiva cu mine sau alti membrii ai familiei. Conteaza mult sa nu il bati cand este micut. Catelusa mea si acum o tine minte pe bunica laughing a batut`o cand era micuta si acum nu se poate apropia de ea, dar dupa cum am spus nu este agresiva cu membrii familiei ..nu pot spune insa acelasi lucru de celelalte persoane. Cu necunoscutii este foarte rea laughing. In schimb cel al fratelui meu este bland cu TOATA lumea!

| SaVaZicCeva a răspuns:

Daca il cresti tu te va iubi pe tine si nu te va mai musca

| pitbullromania a răspuns:

ReVeRs. Eu iti spun sa iti iei fara giji nu este deloc agresiv cu oamenii care ii cunoaste mai ales cu stapanul depinde cum il inveti daca il inveti rau este rau cu strainii dara il inveti cuminte o sa ai un caine nemaipomenit de bun. pitbull-ul este cainele ideal daca stii cum sa il educi Eu am un pit. de 3.7 luni si il iubesc foarte mult mai am si prieteni care se ocupa cu vanzare de pitbullii m-am documentat nu dau raspunsuri aiurea :]

| eunmielisa90 a răspuns:

Daca il cresti cuminte si dresat nu iti va face nicio problema. Totul depinde de tine cum il inveti sa fie happy