| george_5360 a întrebat:

as dori sa imi iau un caine si nu stiu ce rasa...
eu as vrea un bulldog american, dar am auzit ca sunt greu de crescut si daca nu sunt dresati cum trebuie ar putea deveni agresivi cu tine, eu vreau sa il cresc bland si iubitor, nu rau, ar putea deveni agresiv cand va creste?
sau daca nu un amstalf este mai mik... voi ce parere aveti?
mentionez ca stau la bloc big grin

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te sfatuiesc sa-ti iei un boxer.Se integreaza perfect,traieste lejer in apartament,e prietenos,nu ai mult de lucru cu intretinerea lui, se dreseaza usor(eu pe a mea am dresat-o cu pufuleti lol), e un caine bun si sensibil.Nu e prea mare diferenta intre boxer si amstaff, dar amstaff nu am avut.Acum am doi ciobanesti germani.Cat despre bulldogul american stiu ca e mai repezit si mai necugetat decat boxer-ul sau amstaff-ul, are o doza mai mare de nebunie, nu-i poti ghici gandurile.Nu mi-as lua bulldog. Oricum, succes in orice vei alege, sa-l iubesti si sa ai grija de el!

| NoChanceForUs a răspuns:

Of...la bloc e mai greu să stai cu un câine dacă nu te ***bi des...îți recomand Labrador.

| NickiMinaj a răspuns:

Eu mi-as lua unul mic si draguuut, o sa te ajute la agatat oricat de cliseu suna laughing

| george_5360 explică:

Eei nici pre micuttongue
nu cred ca ar fi bine sa ma arunc direct la buldog american la inceput
am vb cu o gramade de cunoscatori si au spus ca este mai bine ca primul caine sa nu fie asa de agresiv,
multumesc pentru recomandare,
cred ca o sa imi iau de inceput un husky sau un labrador
voi ce alegeti?happy
multumesc mult!