| Adrian_Doditoiu_1993 a întrebat:

Sall am si eu nevoie de ajutor din partea voastra,,,,,, adica mai exact problema mea este ca nu mai pot sa instalez messengeru pe pc meu dar nu stiu din ce cauza si in plus imi da eroare cand vreau sa il instalez daca ma poate ajuta si pe mine cineva va rog mult

6 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Cel mai probabil nu ai dezinstalat fostul messenger si din acest motiv nu pot re-instala un altul. Intra in control panel la programs si ai grija sa fie dezinstalat complet.

| S3nZ4TiOnS a răspuns:

In primul rand, asigurate sa fii conectat la internet.
In al doilea rand, eu am avut o problema odata cu messenger-ul, cand vroiam sa ma conectez imi dadea o eroare (il aveam deci instalat, doar am dat sign in) si am descoperit problema, era de la data si ora calculatorului, cand dadeam restart la pc, ora si data erau asa : 01.01. 2003 00:00 laughing, asigura-ti data si ora.
In al treilea rand ar fi sa cauti alt messenger, poate acel messenger nu e bun happy.

| Adrian_Doditoiu_1993 explică (pentru S3nZ4TiOnS):

Da dar eu nici nu pot sa descarc mesengeru 11.5 nu stiu dc imi da eroare si daca descarc alt messenger imi merge dar nu stiu din ce cauza .....si imi da aceasta eroare (yahoo messenger is unable to download files needed for installation please check firewall settings and retry installation) dar nu stiu ce sa ii mai fac va rog ajutati-ma si pe mine

| S3nZ4TiOnS a răspuns (pentru Adrian_Doditoiu_1993):

Si ocupate si de firewall, posibil ca firewall sa blocheze aplicatia messenger.

| Adrian_Doditoiu_1993 explică (pentru S3nZ4TiOnS):

Mss frum a mers sunteti cei mai tari

| S3nZ4TiOnS a răspuns (pentru Adrian_Doditoiu_1993):

Da-i si uh o funda si m-ai facut multimt laughing glumesc... ma bucur ca te-am putut ajuta happy