| anonima112 a întrebat:

Sall am si eu o mica problema.Am 12 ani si 8 luni. Am sani un pic dezvoltati dar ii am, par pubian am de vreo 3 ani, par la subrat am de vreo 2 luni, acel lichid alb il am de mai mult de 2 ani, iar cosuri am la greu de vreun an. Dar totusi nu stiu de ce nu mi-a venit inca ciclu. Multe fete cand ma intreaba si le zic ca nu mi-a venit se mira si spun ca ar fi trebuit sa imi vina.Mai am o colega mai mare ca mine si mai dezvoltata caruia nu i-a venit dar acum vb de mine. Dc oare nu mi-o fi venit. Nu vreau raspunsuri tampite si in batjocora precum esti prea mica sau mai asteapta. Dupa parerea mea ar fi trebuit sa imi vina pentru ca mi s-au intamplat toate lucrurile care trebuiau sa se intample dar poate am uitat un lucru nu stiu. Cel mai bun rapsuns primeste fundita (?)

Răspuns Câştigător
| Ralu216 a răspuns:

Nu te ingrijoratongue depinde si de organismul tau...si eu patisem la fel ca tine. aveam multe cosuri.etcchatterbox exact ca tine.si mi-a venit mai greu... oricum trebuie sa te astepti de acumwinking.
Cand iti vine ai tot ceva in genu ca la secretia aia alba.numai ca asta e mai maroniebig grin. Sper ca te-am putut ajuta

8 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

Pai.totusi.alt raspuns nu amwinking :: si eu am o colega de. 14 aproape 15 ani si inca nu i. a venit. mai pe la. 13 ani in sus o sa iti vina. ii ceva normal happy oh go onj

| Rioko a răspuns:

Mie mi s-a intamplat ceva de genu... dar sa stii ca o sa-ti vina curand... (se poate sa-ti vina si la 20 ani laughing)deci nu te ingrijora nu are sens, o sa-ti vinawinkingmai ales daca zici ca ti-au crescut si sanii

| lays a răspuns:

Eu nu am avut cosuri pana la 20 de ani(acum am o groazacrying). doar cate 1 pe an poatelaughingiar ciclul mi-a venit la 17 si ceva. e ciudat stiu! medicul mi-a zis ca m-am dezvoltat cam greu, ca asa e constructia mea.sanii mi-au crescut pe la 20.deci,nu-ti face grijioh go on

| Miruna_7873 a răspuns:

Fiecare sa dezvolta in felul sau.
Nu e nimic neobisnuit in asta;*.

| Căpșuuu a răspuns:

Fiecare fata se dezvolta diferit. uite mie mi-a venit la 13 ani.si mie mi s-a intamplat asta, cand ma intreba vreo fata daca am,, se mira de rasp meuhappyoricum de obicei astea sunt simptomele care prevestesc aparitia primei menstruatii, asa ca ai grija si fi pregatita si nu trebuie sa fi speriata deoarece e ceva normal la fetelaughing

| apaplata_7449 a răspuns:

Pai cand ti se intampla toate aceste lucruri inseamna ca ciclul este pe drum chiar daca tu te-ai dezvoltata mai repede si toate aceste semne au aparut nu inseamna ca si ciclul trebuie sa vina deodata cu ele...gandestete cum e sa ai ciclul de la 10 ani? nu e prea tare asa cum se aude. Bucurate ca nu ai treaba cu ciclul pana iti vine ca dupa aia o sa te saturi de el. Daca nu iti apare pana la 14 ani atunci sa iti faci grij.

| lifeistough a răspuns:

Eu sincer nu va inteleg-in loc sa fiti fericite ca va vine cat mai tarziu voi vreti sa va vina cat mai devreme; ce vreti sa folositi ob-uri de la 10 ani!

| kitty_4960 a răspuns:

Www.noifetele.ro sper sa te ajute;)