| valentinalina a întrebat:

Sall:*:* as vrea sa ma ajutati si pe mine intr. o problema cu parul dp ce il spal imi sta ca dracu dp ce incepe sa mi se aranjeze se face deja tarziu si trebuie sa ma spal iaraji va roooooog ajutati.ma urgent! funda+rasp. folositor app ma spal cu pantene pro v

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O tunsoare liberă și un șampon pentru păr disciplinat!
Pa, pa.

| zմzմツ a răspuns:

Intinde-l cu placa sau tunde-te big grin...incearca sa iti strangi parul in coama sau sa iti pui agrafe nu stiu...sa para natural

| cokocosmy a răspuns:

Eu folosesc de ceva vreme hennahappy dar uita ceva sfaturi utile:am tot citi ca nu ebine sa-ti descurci parul cand este umed, pentru ca firul de par se rupe mult mai usor, Mai nou am gasit de la Johnson Baby un soi de balsam care ajuta la descalcirea parului nu-i doar pentru kinderi mici am 14 si il folosesc ptk ii ft bun si lasa parul frumoe cu un aspect ingrijit, sauwinking =>Phytocitrus si Phytodefrisant sunt de la phyto (cred ca se gaseste la sensiblu). Uleiul de monoi e de la The Body Shop. Ill aplic seara pr virfurile usacte (devin moi si cuminti) si ca iniante de spalare.winkingpentru intinderea parului se recomanda laptele. Se pulverizeaza lapte pe par pana cand acesta este umed, se lasa 20 minute, apoi se spala normal cu sampon
Johnson babywinking sper ca te-am ajutat app nu te usca cu fohnul si nu te pieptana imd dup baie lasa-l sa se uste sa folosesti samponu dl johnson Baby ii ft ft ft bunwinking:*

| iulya_9118 a răspuns:

Pai.schimba samponul.incerca sa gasesti alt sampon potrivit pentru parut tau.si mie mi s-a intamplat si mi-am schimbat samponul.acum ma spal cu elseve roz

| Niinuuu a răspuns:

Foloseste balsam si sampon in fuctie de tipul de par
insa balsamul face minuni parului, mai ales cel pentru volum =]

| geaninaprisacaru a răspuns:

Asa e norma...dar cum au spus si altii cu placa sau prinde un coc. big grin aa fac eu

| unu_4026 a răspuns:

Prinde. l