| sonia_3318 a întrebat:

Pentru fete - Daca vreau sa imi pun parul pe bigudiuri trebuie sa imi spal parul inainte nu? si pot sa dorm cu ele in par? V-a rog ajutati-ma urgent. Funda :*

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, se spală și se usucă ușor, se pune spumă pe păr și apoi se aranjează pe bigudiuri și se mai usucă cu uscătorul sau îl lași peste noapte ca dimineața poți să-l coafezi.
Pa, pa.

| Jeny1 a răspuns:

Sonia, este cumplit sa incerci sa dormi cu bigudiuri! Am incercat eu odata, demult, cind eram ca tine. Dar parul trebuie spalat inainte iar odata cind te cam grabesti poti sa folosesti bere(nu glumesc)când umezesti șuvița. Dacă trec 3 ore asa, nu se mai simte mirosul si parul ramine mai mult timp ondulat.Nu te chinui sa dormi cu ele ca nu ai sa te odihnesti si ai sa fii si ai sa arati obosita! Parerea mea, tu faci cum vrei.

| sonia_3318 explică:

Am citit ca trebuie sa treaca 3 ore si apoi parul e cret. cum sa fac sa il am ondulat sau chiar cret? sa imi pun bigudiuri? sau ce sa fac?

| animeegirl16 a răspuns:

Fara sa iti speli parul nu se poate, si da poti dormi cu ele asta daca nu te incomodeaza happy. succes

| DenySse_9735 a răspuns:

Da, dar prima oara usuci parul apoi iti pui bigudiurile. Si da, poti sa dormi cu ele dar sa iti pui un batic sau o caciula, ceva pe cap.

| wwwandrypunctro a răspuns:

Eu zic sa te speli ca el oricum o sa stea cret chiar daca esti facuta baie. poti sa dormi cu ele in cap,dar un pic mai greu decat de obicei,oricum merita,o sa stea super,mai ales daca e lung. Dupa ce te desfaci ar fi bine sa, ti dai cu ceva, fixativ...