| klau123ful a întrebat:

Sall! As vrea sa ma lamuriti si pe mine. este vorba de un ceas de buzunar care l-am gasit in casa bunicului meu acu vreo 4 ani si este fabricat in 1901 cam ce valoare ar avea? Ceasul este un "Maruum" din argint. este un ceas rusesc. Cine este interesat add klau_tm_rapp

2 răspunsuri:
| Savy a răspuns:

Ce ai facut tu se numeste furt. Daca bunicul tau ti-a increditat ceasul e altceva (dar... ai spus ca l-ai gasit, ceea ce elimina stiinta bunicului asupra faptei).

| klau123ful explică:

Fa Bunicu a murit in razboi in crucea matii ba