| dennnnnnisa a întrebat:

Sall cam cate calorii... poate consuma omul pe zi big grinbig grin:

6 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Depinde de sex, varsta si activitatea depusa.Fiecare individ este unic.Aici poti calcuyla cate calorii iti trebuiesc tie zilnic: http://www.slabsaugras.ro/SitFiles/articol_no_ph.php?id=25 :D. Omul poate consuma foarte multe, pentru ca este foarte pofticios;)) dar nopi trebuie sa ne limitam la cat avem nevoie pentru un stil de viata sanatos.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Se pare că în jur de 12000 poate consuma maxim: http://antena3.ro/......94599.html

| unione a răspuns:

Uite, am gasit pentru. o persoana ce cantareste 60 kg in 24 ore :
Somnul
consum: 432 calorii in 8 hr
Lucrul la birou – general
consum: 720 calorii in 8 hr
Sofat
consum: 120 calorii in 1 hr
Prepararea mancarii
consum: 150 calorii in 1 hr
Mancatul – stand jos
consum: 90 calorii in 1 hr
Dus (baie)
consum: 60 calorii in 30 min
Curatenie in casa
consum: 90 calorii in 30 min
Cumparaturi – la supermarket
consum: 69 calorii in 30 min
Plimbare – eventual cu catelul
consum: 90 calorii in 30 min
Alergare – 9. 6 km/h
consum: 300 calorii in 30 min
Imbracare / dezbracare
consum: 60 calorii in 30 min
Urmarire TV / cinema
consum: 120 calorii in 2 hr

Consum total: 2. 301 calorii in 24 hr

| deea_1980 a răspuns:

Un om poate consuma si 500 de calorii dar si 12000 cum consuma femeia aceea care vrea sa fie cea mai grasa din luuuume.

| loricel a răspuns:

Depinde de varsta, greutate, inaltime si activitati
http://www.csid.ro/calory-calculator/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebe sa ai maxim 200 de calori