| MissIndependent a întrebat:

Sall! care este cea mai rapida metoda a voastra de a invata? ma refer la materi gen biologie, geografie, istorie...

Răspuns Câştigător
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Să fiu în primul rând atentă şi fără alte ocupaţii. Şi acum să îţi spun cum învăţ uşor. Citesc de câteva ori, şi apoi încerc să scriu ce am reţinut. De obicei funcţionează să vezi cât ai înţeles. Şi la mine de cele mai multe ori se întâmlpă să prind din clasă. :p Succes la învăţat! :**

6 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Mulţumesc că dintre atâţia m-ai ales pe mine. :**

| sorinL1 a răspuns:

Inveti logic, nu mecanic. De exemplu la istorie: retii un an si il asociezi cu evenimentul descris + 2-3 nume care au participat la evenimentul respectiv. Important e sa retii datele exacte; restul e can-can.

| Ayskle a răspuns:

Ahh.deci! EU fac asa:1.memorez usor cum arata textul
2.Imi iau cateva cuv cheie(adica care mi le amintesc mai usor)
3.si cel mai imp pas asculta niste muzica s-a dovedit ca muzica e foarte eficienta(cea mai eficienta e clasica); din punctul meu de vedere e ok, placuta, dar nu e chiar genu meu
Ponturi:Camera sa fie cat mai bine luminata natural(daca nu e luminata bine scade capacitatea creierului cu 40%)(de la o profa stiu).Sa ai camera foarte bine oxigenata
Phhh cam asta-i tot XD!

| Sabin91 a răspuns:

Ma concentrez asupra materiilorwinkingfara a mai ma uita si in alta partehappy...cu ceva raman in caphappy

| recort a răspuns:

Memoria vizuala

| криℋа a răspuns:

Pai citesc cu voce tare tema apoi scriu pe o foie ceia ce tin minte... ceia ce nu am tinut minte mai citesc de vreo 2, 3 ori si pe urma inchid cartea si povestesc sa vad daca stiu bine.