| Sp3ciaL0pS a întrebat:

voi ce metoda aveti sa invatati la o materie ex: istorie,biologie,geografie,religie, etc.

5 răspunsuri:
| TheStory a răspuns:

Eu nu invat.

| Sp3ciaL0pS explică:

Eu fac altfel de ex eu citesc cu cate o propozitie simi intra mediat in cap stii eu nu pot invata asa tot nu retii nimic da depinde tu invetii altfel asa e modul tau de invatare

| chim95 a răspuns:

Buna, eu obisnuiesc sa citesc tot ce am de invatat la o materie fara sa ma sinchisesc sa retin ceva, asta de 2-3 ori, dupa care ma intreb ce mi-a ramas in minte dupa ce am citit. Apoi incerc sa o iau logic, la istorie, de exemplu, toate evenimentele sunt legate intre ele, incearc sa mi le imaginez ca pe un film cu mai multe parti. Si cand am de invatat ceva pe de rost...doar cu pixul si hartia. Succes!

| thea2112 a răspuns:

Sa mă incui in camera si sa invat(noaptea)

| Inocennta a răspuns (pentru thea2112):

Asa fac si eu, dar ma plimb ca nebuna si spun ce invat laughing).