| valim a întrebat:

Sall
Cunosc o fata cu care ma inteleg destul de bine si as vrea sa ma cuplez cu ea. Din pacate are iubit. Ma vad cu ea de 3 ori pe saptamana(suntem la sala de arte martiale), discut cu ea pe mes etc.
Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ar trebui sa astepti pana se despart, nu poti intervenii tu in relatia lor! Pana la urma, in ziua de azi relatiile nu dureaza prea mult din pacate:(. Singurul lucru care e de facut este sa te imprietenesti cu ea si sa petreceti cat mai mult timp impreuna. Altceva... nu prea mai ai de facut deocamdata. Trebuie doar sa fii un dagut cu ea, sa o consolezi cand e suparata, sa glumesti cu ea si sa-i arati ca o pretuiesti mult:). Trebuie sa aiba incredere in tine, si sa legati o frumoasa prietenie [amicala] caci mai mereu acesta este primul pas al unei relatii. In acelasi timp trebuie sa te mai interesezi din cand in cand despre stadiul ei, adica daca s-a despartit de actual etc. Cand se va despartii, iti zic sa pari "wow:O" nu stiam si sa incerci sa o consolezi, sa o inviti de exemplu undeva:) chipurile ca sa se simta mai bine "doar ca amici". Atunci isi va da seama ca tii la ea si iti pasa de sentimentele ei, si asta conteaza foarte mult intr-o relatie crede-ma:). O zi frumoasa
http://www.tpu.ro/......espectuos/ [cititi si asta va rog:)]