| CosminBone a întrebat:

Sall! De la un timp imi merge foarte greu calculatorul nu stiu ce are si e calculator acceptabil adica imi merg toate jocurile astea noi si nu am avut niciodata probleme dar de la un timp parca nu stiu ce are merge mai greu am dat si scan cu antivirusu si nu am niciun virus ce ar putea fi inainte imi mergeau foarte bine jocurile? Cand ma uit la un clip pe youtube se mai blocheaza! Dau funda! PC SPECS : Procesor : Amd Septron (tm) 145 2.80 ghz dual core cu 2 nuclee, Ram : 4 GB si placa video Nvidia geforce 430! Cam astea sunt importante! Deci sa nu ziceti ca sunt slabe mi-au mers toate jocurile din 2012-2013! Inclusiv Battlefield 3! Nu stiu ce sa zic in game am frameuri mici ce poate fi? HELP am reinstalat windowsu de 3 ori in ultima saptamana!

Răspuns Câştigător
| Axys a răspuns:

Sal
pai dc crezi tu ca merge greu
!

1 trebuie curatat bine calculatorul cat in interiot cat si pe eteriorwinking
2 schimbai windosul pentru ca tu nu ai windos cu lcenta sa te tina problema e si de la windos
3 shimbai pasta termica de la procesor happycurata inainte bine cu un servetel si apoi pune-i pasta termina happy
4 defragmenteaza C si d partitiile astea doua!

5 răspunsuri:
| trusk a răspuns:

Urmareste temperatura la procesor si placa video cand merge greu.

| Nedea_Marius_1994 a răspuns:

Ai incercat sa ii dai reset, de obicei cand dezinstalezi un lucru trebuie sa ii dai powerfull scan cu un program de la iobit de exemplu si mie mi s-a intamplat si poarma am dezinstalat niste chesti si merge foarte bine apropo iti recomand tune up uttilites care iti curata calculatorul e si o versiune free o luna. pe urma daca iti place o cumperi sau nu depinde ce vrei sa faci bafta

| Muche_George_1991 a răspuns:

La mine nu merge battleifeld 3 imi trebuie un cod

| Luciuzzi a răspuns:

Ar trebui sa mai stergi din jocuri ca ele fac pc. sa lucreze mai greu.Sau ar trebui sa schimbi windosu