| nutzuo a întrebat:

am si eu o problema cu laptopu decate ori il deschid imi merge greu si daca ii dau o scanere cu antivirusu si isi revine si nu gaseste nici un virus,,,, si nici exploreru nu imi merge mi se blocheaza...

5 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Din cauza ca ai foarte multe instalate pe el
inceearca sa mai scapi de ceva ce nu iti e folositorwinking

| nutzuo explică (pentru AlinaaAli):

Da nu am instalat mai nimic pe el da cand il deschid daca nu deschid repede antivirusu mi se blocheaza

| soul2soull a răspuns:

In primul rand ...CAM 80 % din virusii existenti pentru windows prima data incearca sa anihileze antivirusul ca sa poata sa-si vada linistiti de treaba. ce recomand eu :

Sterge tot din el TOT repartitionezi hardu reinstalezi iti pui un antivirus decent (comodo antivirus) sau comodo internet security free si instalezi restul de softuri care le vrei dupa care downloadezi paragon drive backup este moca va cere un serial le dai o adresa de mail si iti vor da serialul pe mail, si faci backup la C: ori in d ori pe dvd si iti poti face si un cd bootabil cu paragon...in maxim 9 minute totul este la loc big grin testat si utilizat (si in ziua de azi)

| nutzuo explică (pentru soul2soull):

Nu are nici o luna de cand e pus tot pe el si antivirusu are licenta un an...dar nu prea am umblat pe el si cand l-am deschid a inceput sa faca probleme

| soul2soull a răspuns (pentru nutzuo):

Nu conteaza timpul de and este instalat un windows se poate virusa i 5 minute chiar si in timp ce al instaleze(windowsul) daca ai cablu de internet conectat la pc