| GaGy a întrebat:

De obicei nu ma sperii de profesori. dar de profa de engleza cam da.Care este cel mai usor mod de a invata engleza?
Am nevoie repede.Pentru ca deja este tarziu sunt pe a 7 si nu stiu mai nimic...Va rog ajutati-ma pentru ca nu stiu ce ma voi face in viata daca nu stiu engleza.Deci daca stiti un mod in care sa inveti engleza repede spuneti-mi!
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! uita-te la filme pe engleza care nu sunt subtitrate si vorbeste cu cineva care site engleza fi mai atenta puitn la ore si intreaba profesoara de engleza cand nu sti vreun cuvant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este extrem de tarziu, inca mai poti recupera ceea ce ai pierdut pana acum(cu conditia sa nu mai amani deloc invatatea acestei limbi, altfel iti va fi extrem de greu). Stabileste la ce nivel te afli acum si incepe prin a invata lucrurile de baza care ti-au scapat si avanseaza rapid prin acumularea mai multor cunostinte pana ajungi la nivelul la care ar fi trebuit sa fii. Cere-i ajutorul profesoarei si-ti va fi mult mai usor.Succes.

| msa4u a răspuns:

Pai, pe vremea mea desenele animate nu erau titrate, asa ca eu am invatat de cand eram mica, pentru ca eram cu ochii in televizor tot timpul.Incearca filme in engleza, fara subtitrare, sau pur si simplu, implica-te in conversatii, poti coresponda cu cineva din Marea Britanie sau Statele Unite.Sau chiar cu romani care stiu engleza big grin