| Wiffy991 a întrebat:

Sall.E urgent. Daca pe primul semestru la Lb. Romana am avut media 4, si pe al doilea semestru am media imi iese 5.60 se rotunjeste? DA sau NU! Dau funda! Stiu ca daca am avut pe primul semestru media 4 pe al doilea trebuie sa am 6.

Răspuns Câştigător
| ImCalledLamă a răspuns:

O sa iti iasa media 5. Si da, se rotunjeste doar pe semestre, media generala pe tot anul nu se rotunjeste.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media semestriala se rotunjeste in favoarea elevului cu pana la 0, 50 puncte, asa ca daca iti iese 5, 60 din calcul atunci o sa ai 6 media semestrului II si media anuala 5.

| Rowenna a răspuns:

Daca pe al doilea semestru ai media 5, 60 se rotunjeste la 6.