| Anonnnnn a întrebat:

Sallsad. m`am saturat sa fiu luata peste picior/batjocorita.de obisei nu bag in seama. dar ce s`a intamplat astazi a pus capacsigh
nu vreau raspunsuri gen:zi`le parintilor/profesorilor pentru ca le-am zis de nenumarate ori.mama a venit la scl, dar astia tot ma iau peste picior.si profesorii nu iau atitudine.
solutii? idei?
si voua vi se pare normal sa fi luat peste picior doar daca iti place de cineva? eh-asa mi se intampla miesigh

fundoi.

Răspuns Câştigător
| noi3 a răspuns:

daca-mi permiti un citat... poate te va ajuta. de obicei problema e la noi. nu la ceilalti.

"Nu e nimic de iertat când ştii că ai chemat la tine toate experienţele din viaţa ta. De ce te-ai încrunta la cei care îţi aduc ceea ce ai cerut?

6 răspunsuri:
| Piiink a răspuns:

Hei buna... si mie imi plke de un baiat care e mai pitik ca mine... si toti zic kla nu stiu ke ca bla bla bla ca e pitik si le inkid gura doar cu o vorba sugeo si lasam in pake ca nu stai tu ca el ia atitudine fatoowinking

| Ralluca25 a răspuns:

Nu-i băga in seamă. dacă le spui părinților te ajută azi mâine dar nu mereu așa că va trebui să te descurci singură. tuturor li s-a intâmplat asta și poate cunosc sentimentul de a fi umilită stânjenită. iar dacă iți place de cineva nu ar trebui sa spui la toată lumea decât prietenilor care pot păstra acest secret.
succes >:d<

| deutSa a răspuns:

Nu mai spune tot parintilor si profesorilor, ca poate si de aia te iau peste picior. nu mai esti la etapa gradinita sa le spui tot.

Depinde de cine iti place, poate persoana aia este vazuta altfel fata de tine [ in sens rau sau bun.tu stii mai bine ]

Le poti raspunde ca atare...Pe loc ar trebui sa-ti vina ideile, eu nu stiu ce sa-ti zic, decat ca poti sa-i iei la misto, cu bun simt logic si sa le raspunzi cu aceeasi moneda!

| nevastuica_7599 a răspuns:

Nu ii baga in seama prostu ramane prostu sti vorba aia desteptu cedeaza primul fa asa si nu ii mai baga in seama sau incerca sa vb cu ei sa le explicii ca deja iti este si tie greu daca chiar asa rai sunt sad sau mutate la alta sc daca chiar nu ii mai suportii

| Bob a răspuns:

Ar trebui sa fi mai rea, sa ai replica pregatita tot timpul si sa le inchizi gura. In cel mai rau caz sa le arzi cate-o palma sa li se invarta ochii-n cap ca bila-n fluier.

| BruneTh a răspuns:

Mda.1.Lasai dracu 2.Niciodata nu trebuie sa iei in considerare ce spun oamenii despre tine.3. Daca le spui parintilor sau profesorilor o sa isi bata si mai mult joc de tine ca zice ca esti o ratata care plange la mami si la tati parerea mea. Sper ca te-am ajutat invr-un fel.{Ma rog daca imi face mie candva asa le sparg mutralaughing)}.Byehappy