| anonim_4396 a întrebat:

Sall membrii TPU.
As dori sa va pun 3 intrebari:
1)Credeti in vise?
2)Au vreo legatura cu viata reala?
3)Le putem controla sau revisa?
Dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Toata lumea viseaza.in mare parte au legatura cu viata reala pentru ca sunt rodul subconstientului nostru, in mod normal nu este ceva care se poate controla dar ti le poti aminti...chiar daca nu pe moment iar de cele mai multe ori chiar ti se poate intampla in viata de zi cu zi ce visezi... funda?

3 răspunsuri:
| VladsBoss99 a răspuns:

Unele vise pot avea legatura cu viata reala.Sunt cazuri foarte rare.Nu le putem controla dar le putem revisa.Mi sa mai intamplat si mie. Funda?

| bun842 a răspuns:

Mai astept raspunsuri si dupa le compar dar totusi ai facut ceva special cand ai revisat ceva?

| deNoTazEcE a răspuns:

Buna,wow bune intrebari, pai sa le luam pe rand:
1)Nu cred in vise:O,unele sunt amuzante si altele nu! Nu am auzit pe cineva care a visat si i sa intmaplat ceva dupa(nici mie),deci visele sunt fictiuni in care poti avea aripii sau priteni cei mai buni sunt dusmani,sau verisoara ta sta cu cel mai bun prieten al tau, sau caini vorbesc, sau sari de pe o stanca si nu patesti nimic etc.In concluzie visele nu sunt reale, sunt fictiuni produse de noi(sau cel putin asta e ideea mea despre vise)
2)Legatura cu viata reala,nu in mare parte, dar nucleul este din lumea reala, de exemplu cand te visezi pe tine.prieteni.parinti,animalul tau de compania,casa ta,scaola astea sunt lucrurile care sunt adevarate,dar fictiunea ceea ce nu este adevarat este intmplarea adica esti intr-o casa parasita cu prietena ta,sau uite eu am visat ca ma alergau niste caini pe niste tiruri(a fost groaznic cosmar nu vislaughing}.Am visat ca aveam o pereche de tocuri in picoare si ma durea foarte tare, deoarece meregem de mana cu un copil mic, iar cu o zi in urma ma fost la tenis si intr-adevar ma durusera picorele extrem de tare.In conculize visele sunt formate din doua parti o parte mica care apartine realului, si o parte mai mare care aprtine fantasticului/fictiunii(ideea mea despre vise)
3)Da eu una le pot controla,in ce consta acets controlat:adica de exempul cum am zis mai sus ma alergau niste caini am avut niste puteri si am sacapt dse iei am zburat,eu,una cand am un vis urat pot sa ies eu invingatoare prin anumite metode alergat foarte repede,zburat, magie etc.Iar referitor daca le mai putem revisa, da! Eu una am vise pe care le visez de mai multe ori.Si nu se intmpla nimic special daca revisezi, daca o sa ti se intmaple o sa fie ca toat celelate visewinking
Pawave