| emanuel_1610 a întrebat:

Am 12 ani si de cand ma stiu cantam f f bine de si nu am facut nici un curs, dar acum nu mai stiu sa cant. Daca nu aud melodia cantata de cineva sau macar sa aud melodia in timpul alain timp ce cant eu atunci practic eu vorbesc nu cant.Si eu nu vreau sa cand doar ascultand melodia sau pe cineva cand o canta.

A si cand ma refer la cantecele pe care nu le pot canta sunt acelea cantate de alte vedete. Dar alea care sunt asa invatate de la scoala nu am nici o problema alea le cant f bine.Si sa iau cursuri de canto nu prea stiu ca stau la sat de cand m-am mutat la scoala si as fi aproape de ploiesti dar mama nu ma lasa zice ca nu ma descurc chiar daca m-a lasat de mai multe ori singur in ploiesti.

Ma puteti ajuta cu ceva ca eu chiar ador sa cant dar nu asa.Va rog mai multe raspunsuri.Si astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| darii a răspuns:

Heei.
Ai putea vorbi cu profesoara ta de muzica. sa te indrume la un profesor. Sau ai putea participa la concursuri iar castigandu-le ii vei demonstra mamei tale ca esti capabil sa faci o pregatire aparte in ceea ce priveste "muzica".