| Daria a întrebat:

Ador sa cant si vreau sa iau si lectii de canto...happyCe melodii trebuie sa cant? Mi-as dori mult sa pot canta ce vreau eu, sunt mai cu rock-ul si nu stiu daca o sa pot.sadEu nu vreau sa cant melodii din alea stupide, gen"Voi canta" si altele de genul, cum se canta pe la festivaluri.laughingDeci, oare o sa ma lase sa cant ce vreau eu, sau o sa-mi bage pe gat melodii din alea?straight face
Si mai spuneti-mi, cum e atmosfera pe acolo, cum se incepe o ora... orice detalii sunt bine venite.happy
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| denisa2803 a răspuns:

Pai cand te duci prima data o sa te puna sa canti ceva (orice vrei tu) ca sa vada daca ai voce. dupa o sa iti spuna daca te alege sau nu. apoi o sa te puna sa inveti niste cantece si mergi sa le inregistrezi si daca devii solista grupului probabil ca o sa poti canta si ce vrei tu.Eu am fost solista 6 ani jumate dar m-am lasat.E foarte frumos! Succes

2 răspunsuri:
| DarkBlood32 a răspuns:

Pai invata aceasta melodie: Loreen-Euphoria
Nu stiu, pur si simplu mi-am luat singura o lectie de canto.
O canta bine, aproape la perfectie.
Bafta!

| Bianca_3283 a răspuns:

Si eu numai ce m-am apucat.la prima ora,te testeaza,vocea, ritmul, urechia muzicala.si iti da verdictul, da ori ba.are rost sau nu...e foarte mult de invatat,teorie dupa care melodii,inregistrari, video, bla bla...si eu fac asta pentru ca imi place ft mult.success!happy