| LifeIsKent a întrebat:

Am 13 ani si fumez de obicei Kent 8 lung dar si sobrine negru cateodata

Cum m-am apucat: Un baiat mai mare 17 ani mi-a dat si mie un fum si mi-a placut se zice ca te inceci prima data eu nu m-am inecat...

Tata imi da bani de pachet la scoala 5 lei am strans si am luat pachet peste 3 saptamani au mai ramas 2 tigari am mers in spatele scoli cu 3 baieti si doar eu am fumat a venit badigardul si ma pris a zis pritilor tata stie ca e prima data ca mam incecat si din astea dar mama stie ca la 12 fumam atunci m-am apucat si ma lasasem ca m-a prins tot badicardu cu una in bujunr

Vreau sa va intreb daca sunteti si voi fumatori si daca treceti pritro situatie de genu ce as putea face ma simt prost ca i mint dar nu vreau sa ma las in acest moment este un pachet ascuns prin casa

Stiu ca fumatul dauneaza stiu ca e varsta frageta si tote alea nu vreau raspunsuri gen fumatul dauneaza si altele stiu dejaa.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| HorneaDaniel2002 a răspuns:

Solutia: Lasa-te de fumat daca iti pasa de plamanii tai. Se face cancer pulmonar foarte usor. sad

| G2G a răspuns:

Ai idee ce inseamna cancerul pulmonar? In primul cancerul se vindeca complet in numai 5% din cazuri oamenii fiind fortati sa treaca prin ani de tratamente dureroase si operatii numai ca sa poata trai. Sa nu zic de banii pe care trebuie sa-i platesti pe toate aceste tratamente desi toate puteau fi evitate. Asculta-mi sfatul si lasa-te de fumat daca tu chiar vrei sa fumezi fa-o si tu cand ai 40 ani si ai vazut cum arata viata.

| LifeIsKent explică:

Prins*** Sry greseala gramaticala mam grabit