| JohannaStone a întrebat:

Dintre Kent, Marlboro si Dunhill care vi se par cele mai bune? De ce? Ce fumati acum? (nu vreau raspunsuri gen "lasa-te de fumat, fumatul dauneaza").

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Dintre alea 3, prefer Kent-ul. În special Kent 100 classic. Și Kent 8 sunt ok, sau apex, dar parcă se duc prea repede.

Marlboro îmi plăceau înainte, acum vreo 2-3 ani, în special după ce mă uitam la un western. Dar în ultima vreme nu mai suport gustul ăla înțepător și puturos de Marlboro roșu. Nu știu de ce. Înainte erau preferatele mele.

Dunhill sunt ok pentru categoria lor de preț. Dar nu-mi place la ele că au tutunul prea bine bătut și trag greu din ele. Iar cele roșii sunt destul de pututoase. Dunhill albastru sau negru e ok, dacă nu găsești altceva mai bun.

Eu merg pe Kent 100. Singurul lucru care-mi displace la ele este pachetul necartonat din cauza căruia mereu mi se boțesc și scutură în buzunar.
Și Camel roșii mai sunt ok. Sau Rothmans.

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu sunt fumătoare!
Pa, pa.

| JohannaStone explică (pentru Legiuitoarea):

Bună.
Nu ne pasă!
Pa, pa.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru JohannaStone):

Bună.
Nu mai face instigare la boala pulmonară, da?
Pa, pa.

| JohannaStone explică (pentru Legiuitoarea):

Buna,
Fumatul este o actiune voluntara. Am vrut doar opinia unor fumatori despre acele marci de tigari. Nu am facut nicio instigare referitoare la fumat.
Pa, pa

| Freky229 a răspuns (pentru JohannaStone):

Bună.
Ești proastă că fumezi!
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Nu fumez nici una din astea.Pall Mall negru.

| Prezidentul a răspuns:

Bună, pentru mine Dunhilul a fost cel mai bun. Am încercat și kent și marlboro și fast. Pe ultimele 2 nu am putut să le fumez deoarece au un gust de ****.

| Axys a răspuns:

Buna draga si eu am fumat! dar nu am intrat sa iti spun bai ea si te lasa este alegerea ta bine, eu am fumat kent lung si scurt eu m-am lasat dupa o luna de zile de experienta cu tigara bine si sti de ce pentru ca organismul nu imi mai cerea si m-am lasat si usor si de cafea happy... iti doresc numai bine papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasă-te de fumat! Fumatul dăunează.

| JohannaStone explică (pentru anonim_4396):

De unde sti ca fumez? ce iti pasa tie? Am specificat fara comentarii de acest gen.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JohannaStone):

Întocmai. Nu-mi pasă câtuşi de puţin de tine şi de ce faci, însă nu deţii acest site pentru a impune cuiva ce fel de răspunsuri să dea.

| JucărieLEGO a răspuns:

Mai bune la ce? Toate fac același lucru. Fumatul chiar ucide, nu doar dăunează. Scrie asta chiar și pe pachet.
Dar din ce am observat la fumătorii din anturajul meu, Kent sunt cele mai proaste dintre cele enumerate de tine.

| JohannaStone explică (pentru JucărieLEGO):

Oricum mor intr-un final deci...
Asa am auzit si eu despre Kent...

| Alexinho94 a răspuns:

Buna. Cred ca cele mai bune sunt Marboro lights pentru ca contin ingrediente in proportie foarte mica si sunt cele mai putin daunatoare.
Sarbatori fericite si un an nou plin de impliniri!

| Pussycatyy a răspuns:

Pai, Kent am incercat doar menthol si nu am fost atat de incantata, dar o sa incerc acum 100 deluxe si o sa iti zic cum sunt
Malboro chiar imi plac, se duc mult mai incet decat alte tigari ceea ce apreciez la ele.
Dunhill nu am incercat dar o voi face in viitorul apropiat

| Serban_Daniel_Cristian_1971 a răspuns:

Nu mai are nici o tigare aroma care a fost inainte, toate sunt la fel, toate miros urat si mai costa si o gramada de bani.cand aprindeai o tigara kent, marlboro sau dunhill era mai ceva ca betele chinezesti. sa le fie rusine celor care le fabrica pentru ca fac brandurile de ras.